Reklama

Tylko u nas kalendarz Pirelli 2006!

Dzisiaj wieczorem w nastrojowych XVI-wiecznych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie odbędzie się polska premiera Kalendarza Pirelli 2006, od ponad czterdziestu lat obiektu kultu dla miłośników fotografii, piękna i przemian obyczajowych. Zaraz po godz. 20 tylko w naszym portalu pojawią się niepublikowane jeszcze nigdzie w Polsce zdjęcia z nowej edycji tego słynnego na całym świecie kalendarza.

W tym roku w kalendarzu znalazły się zdjęcia Marta Alasa i Marcusa Piggota. Ten brytyjsko-turecki duet fotografów specjalizuje się w portretach kobiet. Wspólnie zdjęcia (pracują głównie w reklamie ekskluzywnych marek) robią już od ponad 10 lat. Jak twierdzą, interesują ich te same rzeczy: moda, kobiety i piękno.

To oni na fancuskiej Riwierze wykonali zdjęcia... Tłem dla postaci kobiet były głównie morze, plaża i luksusowe jachty.

Oprócz Jennifer Lopez w tegorocznym kalendarzu znalazła się Giselle Bundchen, która już trafiła na strony kalendarza w 2001 roku, doświadczenie miały również Guinevere Van Seenus, Kate Moss (debiut w 1994 roku), Karen Elson (nastolatka w 1999 roku, gdy debiutowała w kalendarzu, następnie powróciła na jego łamy dwa lata później) oraz Natalia Vodianova (debiutowała w 2003 roku, a przygodę z kaledarzem kontynuowała w 2004).

Kalendarz Pirelli po raz pierwszy wydany został w 1963 roku przez Pirelli Limited - brytyjską spółkę stowarzyszoną, działającą w ramach Grupy Pirelli. Miał na celu głównie działanie promocyjne. Ponieważ kalendarz nie był znany, a był silnie kojarzony z oferowanymi przez firmę produktami (opony), jego pierwsze wydanie, ze zdjęciami wykonanymi przez Terence'a Donovana, odniosło umiarkowany sukces. Jednak dwanaście miesięcy później, przyjęta przez firmę Pirelli strategia okazałą się strzałem w dziesiątkę i sprawiła, że kalendarz stał się światowym hitem i utrzymał się na tej pozycji przez prawie 40 lat.

Reklama

Z biegiem lat jego charakter ewoluował, aż kalendarz stał się bardziej wydarzeniem kulturalnym niż reklamowym (TUTAJ kilka zdjęć z ubiegłorocznej edycji kalandarza Pirelli a TUTAJ zdjęcia z poprzednich edycji tego słynnego kalendarza).

Więcej przeczytasz TUTAJ.

Zobacz galerię zdjęć z kalendarza Pirelli 2006

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polska premiera | kalendarze | galeria | kalendarz | Pirelli | kalendarz Pirelli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy