Reklama

Kalendarz Pirelli

Wydawany jest już od 37 lat. To najsłynniejsze tego typu wydawnictwo na świecie. Jak już informowaliśmy wczoraj w Warszawie odbyła się polska premiera Kalendarza Pirelli.

Twórcą edycji 2002 jest Peter Lindbergh - uznany na całym świecie fotograf mody. Tym razem w kalendarzu pojawiły się zdjęcia młodych amerykańskich aktorek: Eriki Christiansen, Amy Smart, Bridget Moynahan, James King, Shannyn Sossmon, Selmy Blair, Kiery Murphy, Monet Mazur, Rachael Leigh Cook, Meny Suwari i Juliy Stiles. Na okładce zaś - na czarno-białym zdjęciu znajduje się Lauren Bush, siostrzenica Prezydenta USA wnuczka Georga Busha.

Złośliwi twierdzą, że choć 17-letnia Lauren jest niebrzydka to o zamieszczeniu jej zdjęcia na okładce zadecydowało raczej nazwisko.

Wśród 12 wyróżnionych nie ma tym razem żadnej Włoszki. Większość to Amerykanki, najczęściej początkujące aktorki. Ponieważ sesja zdjęciowa odbyła się już po rozpoczęciu ataków na Afganistan, fotograf zadbał o to, by klimat wojny widoczny był także na zdjęciach. Niestety przekonają się o tym nieliczni, gdyż 40 tysięcy egzemplarzy nie jest sprzedawane.

Firma rozsyła kalendarz głowom państw, gwiazdom show-biznesu i innym wybranym osobom. Tak jest od 37 lat i dlatego posiadanie go jest w pewnym sensie symbolem prestiżu.

Peter Lindbergh o kalendarzu Pirelli: Ten kalendarz różni się nieco od poprzednich. Tym razem Pirelli postawiło na starannie wybraną grupę młodych, hollywoodzkich aktorek, dzięki czemu praca przy tym kalendarzu była wielką przyjemnością. Kiedy zastanawialiśmy się kogo wybrać do roli bohaterek kalendarza, uznaliśmy, że sfotografowanie wschodzących gwiazd, które prawdziwą popularność osiągną za rok lub dwa, będzie znacznie korzystniejsze pod względem artystycznym. I będzie to oczywiście wielka niespodzianka. Kryteria doboru bohaterek były znacząco inne niż w ubiegłych latach. Aktorki wybieraliśmy nie tylko ze względu na ich wygląd, ale też ze względu na etap ich kariery zawodowej. Wszystkie grają w aktualnie wyświetlanych lub właśnie wchodzących na ekrany kin, interesujących filmach. Jest to zatem grupa dziewcząt stanowiąca wąski wycinek całego współczesnego pokolenia. Są to kobiety, które odniosły sukces, stają się coraz popularniejsze, i które wkrótce będą znaczącymi postaciami w świecie filmowym. To doprawdy ekscytujące!...

Prezentację kalendarza, w formie 20 minutowego filmu zatytułowanego "The making of the Pirelli Calendar 2002" kręcono przez 6 dni w studiach wytwórni Paramount w Hollywood, w Los Angeles. Dokument ten przedstawia poszczególne etapy tworzenia "dzieła mistrza Lindbergha" - od wyboru tematu przewodniego, poprzez castingi, zdjęcia próbne aż po opinie bohaterek kalendarza na temat przedsięwzięcia, w którym wzięły udział.

W ciągu 38 letniej historii edycji słynnego już dzisiaj na całym świecie kalendarza, nie wydano go tylko 10-krotnie - w roku 1967 oraz w latach 1975 - 1983.

Więcej o pozujących do zdjęć aktorkach i historii kalendarza Pirelli przeczytasz TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy