Diverse NIGHT of the JUMPs: Melero mistrzem świata

Finałowa runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie - Diverse NIGHT of the JUMPs za nami. W ERGO ARENIE Gdańsk/Sopot z ramp latały motocykle, quady i samochód! W sobotni wieczór poznaliśmy najlepszych zawodników FMX, nie zabrakło również mocnego, podwójnego polskiego akcentu.

Finałowa runda Mistrzostw Świata FMX rozpoczęła się nietypowo, bowiem od bijącego rekordy popularności Mannequin Challenge. Na płycie ERGO ARENY zawodnicy zastygli w wybranych przez siebie pozach, natomiast chwilę później dołączyło do nich niemal 10 tysięcy widzów. Można powiedzieć, że jak do tej pory było to rekordowe w naszym kraju "wyzwanie manekina". Następnie przestrzenią na ziemi oraz w powietrzu zawładnęły połączone siły Psycho Dolls i Enigma Art dając wspaniały pokaz z wykorzystaniem ognia oraz szarf zawieszonych pod dachem areny.

Reklama

Jednak była to dopiero rozgrzewka przed kolejnymi mocnymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów z okazji jubileuszowej, piątej odsłony Diverse NIGHT of the JUMPs na Pomorzu. W kwalifikacjach jako pierwszego zobaczyliśmy Marcina Łukaszczyka. Nasz reprezentant pokazał, że stale się rozwija i do klasycznych tricków dołożył Cordovę Flipa i Superflipa. Nieco później Marcin został bohaterem wieczoru, kiedy po trzech rundach pokonał aż pięciu zawodników, w tym tak doświadczonych jak Massimo Bianconcini i Maikel Melero i został zwycięzcą konkursu Best Whip. Po ogłoszeniu werdyktu sędziów publiczność oszalała z radości! Można powiedzieć, że Marcin sprawił sobie wspaniały prezent na urodziny, które obchodził w niedzielę.

Każdy z dziesiątki zawodników pokazał się w kwalifikacjach z najlepszej strony, jednak do finału mogła awansować jedynie szóstka z nich. Zdaniem sędziów najlepsi okazali się być Maikel Melero, Remi Bizouard, Petr Pilat, Rob Adelberg, Leonardo Fini i Brice Izzo. To pomiędzy nimi rozegrała się ostatnia batalia sezonu, a najbardziej zaciętą walkę o brązowy medal Mistrzostw Świata stoczyli Pilat i Bizouard. Czech pokazał, że poza niesamowicie technicznymi kombinacjami Backflipa potrafi też wykonać Flair, natomiast Francuz dodał do swojego finałowego przejazdu Volta. Ten bardzo trudny trick oraz bardzo stylowy przejazd zadecydowały o tym, że brązowy medal mistrzostw świata trafił do Bizouarda. Srebro wywalczył Rob Adelberg, który w Trójmieście znalazł się tuż za podium, a tytuł mistrzowski, po raz trzeci z rzędu, trafił do Maikela Melero. Maikel jest pierwszym zawodnikiem w historii, któremu się to udało. Hiszpan udowodnił, że znajduje się o poziom wyżej od pozostałych zawodników i każdy kto będzie chciał w przyszłym sezonie go pokonać będzie musiał się bardzo napracować.

W sobotni wieczór nie tylko Marcin Łukaszczyk dodał silny polski akcent do zawodów. Patryk Siekaj, tak jak sobie założył, wylądował swojego pierwszego Backflipa na quadzie. Był to drugi moment wieczoru, kiedy widownia eksplodowała z radości. 18-letni Patryk stał się tym samym piątym i równocześnie najmłodszym zawodnikiem na świecie, który wykonuje tę ewolucję. Należy podkreślić, że mniej sterowny, niż motocykle, czterokołowiec jest zarówno cięższy, jak i bardziej niebezpieczny do wykonywania takich tricków. Dlatego też niesamowity aplauz, jaki otrzymał Patryk po swoim skoku, był jak najbardziej zasłużony.

Tradycyjnie widzowie mogli również kibicować najmłodszym adeptom motocrossu. Zawodnicy i zawodniczki w wieku 4-12 lat zaprezentowali swoje umiejętności na specjalnie dla nich przygotowanej sekcji supercrossowej. Było widać, że mimo młodego wieku każdy z zawodników traktuje ten występ bardzo poważnie i każdy chciał dojechać na linię mety jako pierwszy. Szansa zaprezentowania się przed tak liczną publicznością to na pewno mocny bodziec do dalszych treningów, a w przyszłości kto wie? Być może nawet do tytułów mistrzowskich.

Sobotni wieczór zwieńczyło salto w tył w wykonaniu Gerharda Mayra. Austriak wprawił w rotację niemal 700-kilogramowego Polarisa RZR i udowodnił, że nie tylko motocykle, czy quady mogą latać z rampy.

Piąta odsłona Diverse NIGHT of the JUMPs na Pomorzu po raz kolejny pokazała, że Polacy kochają Freestyle Motocross i z wzajemnością. Zawodnicy lubią przyjeżdżać do Polski i czarować widzów swoimi najlepszymi trickami. Dzięki tej wspólnej, niesamowitej, energii po raz piąty w historii ERGO ARENA odleciała.

Diverse NIGHT of the JUMPs - wyniki

1. Maikel Melero                     391

2. Remi Bizouard                    391

3. Petr Pilat                          378

4. Rob Adelberg                     366

5. Brice Izzo                          314

6. Leonardo Fini                     273

7. Ryan Brown                       265

8. Hannes Ackermann             238

9. Nikolay Ivankov                 211

10. Marcin Lukaszczyk            201

 

LifeProof Best Whip

1. Marcin Łukaszczyk                      

2. Maikel Melero                    

    

Maxxis Highest-Air

1. Massimo Bianconcini            8,50 m.       

2. Maikel Melero                     8,00 m.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA MŚ FMX

1. Maikel Melero                     200

2. Rob Adelberg                     158

3. Remi Bizouard                    137

4. Petr Pilat                           134

5. David Rinaldo                     106    

6. Brice Izzo                            91

7. Pat Bowden                         76

8. Libor Podmol                        70

9. Hannes Ackermann               69

10. Marc Pinyol                        67

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy