Reklama

Bilko z Nitro Circus Live: Są u was dziewczyny?

28 letni Blake Williams, zwany Bilko, jest jedną z gwiazd wyczynowych akrobacji, z których słynie Nitro Circus Live.

Ten popularny show już wkrótce odbędzie się w Polsce. Fani akrobacji na rowerach, motorach, hulajnogach i innych niewiarygodnych sprzętach, będą mogli również podziwiać wyczyny Bilko, który słynie z backflipów na FMX. Przebojowość, zręczność, humor i niespotykana odwaga - te cechy Bilko zjednują mu sympatię zarówno kolegów, jak i widzów. Już 14 grudnia Blake Williams zaprezentuje swoje akrobacje podczas Nitro Circus Live w Warszawie, na Stadionie Narodowym.

Jakie były twoje pierwsze kroki w sportowej karierze?

- Zacząłem się ścigać w Supercross niedaleko mojego rodzinnego miasta w stanie Wiktoria, w Australii. W wieku 17 lat zacząłem wykonywać dema FMX. Mój pierwszy backflip wywołała nieco szumu wokół mnie, dzięki czemu zapraszano mnie na różnego rodzaju show, co ułatwiło mi też pozyskiwanie sponsorów. Ostatecznie zacząłem występować w coraz wiekszej ilości pokazów, podróżować po świecie i w ten sposób też zarabiać na życie.

Reklama

- Co czujesz, gdy wykonujesz ewolucje w powietrzu?

- Jeśli wszystko od początku idzie dobrze, to jesteś odprężony i zrelaksowany, ale jeśli idzie źle, to masz tylko sekundy żeby spanikować przed rozbiciem się.

- Z którego wyczynu jesteś najbardziej dumny?

- Zdecydowanie z backflipa na krawędzi, którego wymyśliłem w 2005 roku - zdobyłem wówczas brązowy medal na X Games za najlepszy trick.

- Czy miałeś jakieś poważne kontuzje, które postawiłyby pod znakiem zapytania twoją dalszą karierę sportową?

- Tak, miałem mnóstwo urazów, głównie kolan. Moja lewa kostka została poskładana z kawałków, więc nie mogę biegać. Moja rodzina jest szczęśliwa, że mogę jeździć zawodowo, ale mimo wszystko bardzo się tym stresują.

- Czy w dyscyplinie, którą uprawiasz są bariery nie do pokonania?

- Tak, jest wiele tricków, które uchodzą za niewykonalne. Jednocześnie są one zbyt niebezpieczne, żeby je wykonać - nawet po wielu próbach.

- Z jakim nastawieniem przyjeżdżasz do Polski?

- Nigdy przedtem nie byłem w Polsce i naprawdę nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć wasz piękny kraj. To będzie świetne miejsce na koniec trasy i słyszałem, że to będzie największe show.

- Z czym kojarzy Ci się Polska?

- Czy jest tam wiele Polek? Haha. Chciałbym tam zostać dłużej, zwiedzić różne miejsca, ale mamy tylko jeden dzień przed show, a potem niestety wyjeżdżamy.

Travis Pastrana zaprasza na Nitro Circus Live w Warszawie - 14 grudnia 2013

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy