Reklama

100 urodziny Forda

Koncern Ford obchodzi swoje setne urodziny. Uroczystości rozpoczęły się od przejazdu kawalkady zabytkowych pojazdów, które w ciągu dwóch tygodni pokonały drogę z Kalifornii do Dearborn w stanie Michigan.

Ta druga co do wielkości firma motoryzacyjna świętować będzie swoje urodziny przez pięć kolejnych dni. Mimo ulewnego deszczu, podróż z Kalifornii do Michigan całkiem nieźle zniosły zabytkowe modele Ford T, pochodzące z początków ubiegłego wieku. Były to pierwsze samochody, produkowane na taśmie montażowej.

Reklama

- Auto spisało się bardzo dobrze, po drodze złamaliśmy tylko tylną oś i zgubiliśmy koło. Było przy tym trochę hałasu, ale naprawiono wszystko i potem już było OK. To była cudowna podróż, spotykaliśmy cudownych ludzi. To naprawdę coś wyjątkowego - mówili uczestnicy dwutygodniowego rajdu.

Mimo święta, zarząd firmy nie ukrywa trudnych czasów, jakie czekają Forda. W ostatnich dwóch latach koncern stracił ponad sześć miliardów dolarów. Straty spowodowane były niską efektywnością i aferą z rozbijającymi się terenowymi autami Forda.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: michigan | urodziny | ford | koncern | setne urodziny | 100

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje