Reklama

Wiesz, co oznacza skrót BMW?

BMW-Welt w Monachium to jeden z największych i z pewnością najefektowniejszych salonów samochodowych na świecie.

Obiekt o futurystycznej architekturze od otwarcia w październiku 2007 r. odwiedziło ponad milion osób. Rocznie sprzedaje się tu 45 000 aut, a wśród nabywców są klienci z całego świata. Ekspozycja obejmuje wszystkie modele samochodów i motocykli, produkowanych aktualnie przez koncern BMW. Multimedialne systemy zapewniają pełną informację o prezentowanych pojazdach. Przez słuchawki można nawet sprawdzić, jaki dźwięk wydaje pracujący silnik wybranej wersji auta.

BMW-Welt to także ciekawe prezentacje tematyczne, na przykład dotyczące napędów hybrydowych oraz animacje, wyjaśniające działanie nowoczesnych technologii i urządzeń wykorzystywanych w samochodach. Wśród dzieci i młodzieży wielką popularnością cieszą się symulatory jazdy. Są tu także restauracje i sklepy z wydawnictwami i gadżetami związanymi z marką (niestety, drogo...).

Reklama

BMW-Welt stanowi część kompleksu złożonego ponadto z muzeum BMW, centrali koncernu, mieszczącej się w słynnym wieżowcu "Cztery Cylindry" i głównej fabryki samochodów BMW.

Warto dodać, że to właśnie tutaj przed laty znajdowało się pierwsze w Monachium lotnisko. I to tutaj dwaj pionierzy lotnictwa, Gustav Otto i Karl Rapp założyli swe firmy: Flugmaschinenfabrik i MotorenWerk, które w 1917 r. połączyły się i w ten sposób powstały Bayerische Motoren Werke, czyli BMW.

***

Do tropicieli drogowych absurdów! Wortal Poboczem.pl przystąpił do kolejnej bitwy. Do dnia 16 listopada toczyć będzie ciężki bój o miano najlepszego serwisu o tematyce motoryzacyjnej w Polsce! Szczegóły TUTAJ .

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Monachium | skrót | BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy