Reklama

Radiowóz niemal jak rakieta

Na niektórych odcinkach niemieckich autostrad wciąż nie ma ograniczeń prędkości. Do tego nasi zachodni sąsiedzi dysponują samochodami, które z tego braku ograniczeń mogą korzystać.

Jednak nawet właściciele najszybszych pojazdów muszą mieć świadomość, że nie są bezkarni na drodze i w każdej chwili mogą zostać dogonieni i skontrolowani przez policję.

Reklama

W tym celu policjanci muszą dysponować specjalnymi samochodami. Są to bolidy, o których nasi stróże prawa mogą tylko pomarzyć...

Należy do nich mercedes CLS przygotowany przez niemieckiego tunera, firmę Brabus. Samochód ten, który otrzymał nazwę brabus CLS V12 S rocket, jest napędzany silnikiem V12 o mocy 730 KM i naprawdę do rakiety niewiele mu brakuje!

Jednostka napędowa pozwala rozpędzić pojazd do 100 km/h w zaledwie 4 s, 200 km/h pojawia się na liczniku po 10.5 s od startu, zaś 300 km/h - po 29.5 s od ruszenia! Oczywiście w wypadku radiowozu nie ma mowy o elektronicznym ograniczaniu szybkości (jedyne co ograniczono, to ze względu na problemy z trakcją moment obrotowy, który wynosi 1100 Nm) dlatego prędkość maksymalna to okrągłe 360 km/h!

Policyjny Brabus rocket, podobnie jak radiowóz oparty na porsche carrera S, który zaprezentowano rok wcześniej, są elementami kampanii zorganizowanej przez niemieckie Ministerstwo Transportu oraz organizację profesjonalnych firm tuningowych, która ma na celu propagowanie fachowego i bezpiecznego tuningowania samochodów w Niemczech.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rakieta | radiowóz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje