Reklama

Kask z lusterkiem wstecznym

Wygląda na to, że Brytyjczycy są bliscy zrewolucjonizowania świata jednośladów. Wszystko za sprawą zaprezentowanego w marcu tego roku kasku z wmontowanym w niego lusterkiem wstecznym ("Reevu helmet"). Od lat motocykliści i rowerzyści marzyli o czymś takim, a dziś ich pragnienia mogą być zrealizowane, gdyż "reevu helmet" wchodzi do sprzedaży.

Pomysłodawcą i konstruktorem rewolucyjnego kasku jest Billy Morgan. Brytyjczyk rozpoczął swoją pracę nad "reevu helmet" w chwili, gdy syn jego przyjaciela, startujący w zawodach rowerowych, przewrócił się i doznał kontuzji barku. Do wypadku młodego rowerzysty doszło w chwili, gdy jadąc na prowadzeniu starał się odwrócić, by ocenić dystans dzielący go od rywali. Morgan postanowił wynaleźć kask, który pomógłby innym zawodnikom w podobnych sytuacjach.

Prace zajęły Billy'emu siedem lat, jednak efekt pokazał, że warto było czekać.

- Myślę, że "reevu helmet" spełnia oczekiwania wszystkich tych, którzy choć raz jechali jednośladem. Przez ostatnie tygodnie otrzymałem miliony e-maili z opiniami i zamówieniami na kask, z praktycznie wszystkich krajów świata. Moim celem w projektowaniu "reevu helmet" było przede wszystkim bezpieczeństwo, jednak teraz widzę, że komfort podróżowania jest nie mniej istotną sprawą. Mój kas nie tylko chroni głowę kierowcy jednośladu, ale również zapewnia mu widoczność tego, co dzieje się za jego plecami. Posłużył do tego specjalny system optyczny, w którym połączone lusterka przekazują obraz przed oczy kierowcy - tłumaczy twórca projektu, Billy Morgan.

"Reevu helmet" jest dobrym punktem wyjściowym do powstawania dalszych ciekawych rozwiązań. Aktualnie w fazie projektu jest wyczynowy kask motocyklowy, wykorzystujący metodę zaproponowaną przez Morgana. W najbliższych kilku tygodniach gotowy prototyp zostanie najprawdopodobniej skierowany do pierwszych testów, wśród zawodników.

Kask z wmontowanym lusterkiem wstecznym przysłużył się już pierwszemu "mistrzowi". 15-letni Ben Savage z Shrewsbury zdobył niedawno brytyjski tytuł mistrza w trialu, chroniąc swoją głowę właśnie w "reevu helmet".

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wsteczny | lusterko | morgan | lusterko wsteczne | kask | lusterka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy