Reklama

BMW M3 pickup oficjalnie!

Kilkanaście dni temu światem motoryzacji wstrząsnęła niecodzienna wiadomość. Paparazzim zajmującym się robieniem zdjęć różnym prototypom udało się sfotografować nową odmianę nadwoziową BMW M3.

Nie byłoby w tym może nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że auto otrzymało nadwozie typu pickup. Dziś, w oficjalnym komunikacie marki, potwierdzono fakt istnienia takiego modelu.

Reklama

Samochód, jak przystało na pickupa, ma ładowność 450 kg. Znaczek M do czegoś jednak zobowiązuje - auto ma napęd na tylną oś i moc 420 KM. Dla obniżenia wagi, w konstrukcji samochodu zastosowano wiele elementów aluminiowych.

BMW nie kryje zadowolenia z nowego pojazdu. Jego potencjał użytkowy jest ogromny, inżynierowie bawarskiej marki podkreślają, że będzie to pierwsza w historii eMka standardowo wyposażona w... hak holowniczy.

Jednak rolnicy nie będą mogli kupić sobie najszybszego pickupa świata. Samochód co prawda przeszedł wszystkie wymagane prawem testy i otrzymał homologację do poruszania się po drogach, ale nie trafi do produkcji seryjnej. Jedyny powstały egzemplarz będzie pozostanie w M GmbH, gdzi będzie służył do celów transportowych.

Zostań fanem profilu Moto i Poboczem na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższych ramkach.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: BMW M3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne