Reklama

300 km/h na 6 kołach!

Już wkrótce ekstrawaganccy posiadacze sporej ilości gotówki będą mogli stać się posiadaczami naprawdę wyjątkowego pojazdu - sześciokołowej sportowej maszyny o nazwie Covini C6W.

Cechą charakterystyczną samochodu jest podwójna przednia oś, kierowanie odbywa się więc za pomocą czterech kół skrętnych!

Pomysł zbudowania takiego auta nie jest nowy - pojawił się już 1974 roku, gdy zaprezentowano koncepcyjny pojazd o nazwie Soleado. Ówczesna technologia nie pozwoliła jednak na wdrożenie go do produkcji. Sześć lat później opracowano hydro-pneumatyczne zawieszenie przednich osi pojazdu, co poprawiło rozkład mas pod zmiennym obciążeniem. Projekt wciąż jednak nie miał szans na wejście do produkcji ze względu na bardzo wysokie koszty.

Dopiero w kwietniu tego roku na salonie samochodów sportowych w Monte Carlo, niewielka włoska firma Covini pokazała skonstruowany przez siebie pojazd oznaczony C6W. Spotkał się on z bardzo ciepłym przyjęciem, natychmiast pojawiły się również zamówienia.

Reklama

Samochód napędzany jest silnikiem o pojemności 4200 ccm i mocy 360 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 450 Nm i osiągany jest przy 2700 obr/min. Napęd za pośrednictwem skrzyni 6-biegowej przekazywany jest na koła tylne. Nadwozie wykonano z włókna szklanego i węglowego, dzięki czemu masa własna wynosi tylko 1150 kg. Pojazd może rozpędzić się do prędkości 300 km/h.

Obecnie samochód przeszedł wszystkie konieczne badania homologacyjne i już wkrótce znajdzie się w produkcji. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy