Reklama

Stop Fiata Auto Poland

W związku z fatalną sprzedażą samochodów dyrekcja Fiata Auto Poland postanowiła wstrzymać na dwa dni - czwartek i piątek - produkcję w swoich zakładach w Tychach. Jeżeli sytuacja na polskim rynku nie zmieni się produkcyjne przerwy mogą się powtarzać.

Od początku roku do września sprzedano w Polsce 357 025 samochodów, a więc o ponad 71 tysięcy mniej (-17%) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (428 383).

Poziom spadku utrzymuje się już od kilku miesięcy, a informacje nadchodzące z rynku pozwalają przypuszczać, że zmian tej sytuacji w najbliższej przyszłości nie należy się spodziewać.

Choć wyniki za wrzesień jeszcze nie są podliczone wszystko wskazuje na to, że miesiąc ten będzie najgorszym w 2000 roku jeżeli chodzi o wielkość sprzedaży. Nie dziwi więc fakt, że Fiat zdecydował zatrzymać na dwa dni linie produkcyjne.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: auto | Fiata

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy