Reklama

Co zrobić, gdy zatankujesz słabe paliwo?

Przeprowadzone ostatnio badania wykazały, że jakość paliw na stacjach pogorszyła się.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że jeśli paliwo złej jakości zniszczy samochód - można domagać się odszkodowania od właściciela stacji przed sądem rejonowym. By walczyć o pieniądze - trzeba mieć odpowiednie dokumenty.

Potrzebne są paragony ze stacji. Można je skserować, bo oryginały szybko płowieją. Niezbędne są też rachunki i opinia od mechanika. Kierowca może się też pokusić o dodatkowe badania techniczne.

- Wydaje mi się, że zasadne byłoby też przebadanie pozostałości paliwa, które miał w zbiorniku w laboratorium - podpowiada Anna Janiszewska z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Oprócz tego na nieuczciwą stację można nasłać kontrolę. Za handlowanie fałszowanym paliwem grozi grzywna do miliona złotych, utrata koncesji a nawet kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Reklama

RMF

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy