Reklama

Wymień prawo jazdy!

Wielogodzinne kolejki, złość i niemoc urzędników. Taka sytuacja czeka tych wszystkich, którzy zlekceważą obowiązek wymiany prawa jazdy.

W samym Gdańsku nie zrobiło tego jeszcze trzydzieści tysięcy osób. A każdy, kto dostał dokument do 1993 roku musi go wymienić na nowy i to już do końca grudnia.

W Gdańsku, przed okienkiem, gdzie wymienia się prawo jazdy, panuje na razie sielankowa atmosfera. Urzędnicy nie mają zbyt wiele pracy. Kolejki nie ma, petentów jak na lekarstwo. Ci, którzy zjawili się dzisiaj, czekali nie dłużej niż 5 minut.

Ale to wszystko się zmieni. Polacy, z wrodzoną sobie przekorą, czekają na ostatnią chwilę. W Gdańsku dziennie można przyjąć 250 wniosków. A to oznacza, że nie wszyscy zdążą wymienić prawo jazdy. Urzędnicy patrzą na kalendarz z przerażaniem. Zapewniają, że jeżeli będzie taka potrzeba, będą pracowali także w godzinach popołudniowych.

Reklama

Przymusu wymiany prawa jazdy nie ma i nie grożą za to żadne administracyjne kary, ale ze starym prawem jazdy po Nowym Roku jeździć nie wolno...

Porozmawiaj na Forum.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: tych | kolejka | jazdy | prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje