Wszystko co złe, to policja? To bzdury!

Od kilku tygodni śledzę artykuły dotyczące policji, ich pracy, nałogów, złych zachować, głupoty, naciągania kierowców itp - generalnie wszystko, co złe, to policja...*

Krew mnie zalewa za każdym razem czytając to, co pisze autor. Ktoś, kto wymyśla - bo tylko wymysłami można to nazwać - te teksty nie ma pojęcia o pracy policji, nawet w ułamku nie mówi o tym, że policja to ochrona, to narażanie swojego życia dla innych ludzi, narażanie swojej rodziny, przyjaciół i bliskich. To bardzo często godziny dodatkowej pracy, za którą nie ma dodatkowego wynagrodzenia, to nieustający stres, wyjazdy i rozłąka z bliskimi.

Wasze artykuły krzyczą - "Biorą, piją, łamią prawo". Większość ludzi po przeczytaniu nagłówka tworzy swoje zdanie i nawet jeśli w tekście znajdzie się ułamek pozytywu, to i tak gros osób tego nie doczyta.

Reklama

Dajecie fatalny przykład i podburzacie społeczeństwo do nienawiści policji, a kiedy dzieję się coś złego, kiedy jesteście zagrożeni, co robicie? Dzwonicie na policję. Po co, skoro to banda alkoholicznych nierobów? A na koniec życzę każdemu, kto pracuję nad tym stekiem bzdur spotkania w swoim życiu normalnego policjanta, który pomoże, który nie wlepi mandatu za głupotę, który zrozumie i pożartuje.

I proszę wtedy drogą redakcję o chwilę refleksji nad tym, jak łatwo zniszczyć komuś opinie, opluć, wylać pomyje - negatywne emocję i nastawienie, które kreujecie w swoich artykułach odbija się na całej policji, a nie tylko pojedynczych przypadkach, które jak wszędzie się zdarzają.

Policja to przekrój społeczeństwa i - jak wszędzie - są dobry, źli, grubi, chudzi, głupi i mądrzy. Ważne to, by dostrzegać ich wszystkich.

*list do redakcji

Od redakcji:

Rzeczywiście, w naszym serwisie często poruszamy problem łamania przepisów kodeksu drogowego przez funkcjonariuszy drogówki. Taka tematyka nie wynika jednak z chęci "szykanowania" policjantów. Rolą władzy - a do tej kategorii zalicza się również policję - jest nie tylko stanowienie prawa mającego na celu ochronę obywateli, ale również jego przestrzeganie.

Naszą rolą - mediów - jest poruszanie spraw, które wywołują oburzenie opinii publicznej i - rzecz jasna - pośrednia kontrola nad poczynaniami władz.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z faktu, że służba w policji wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, jest stresująca i trudna. Z drugiej jednak strony zawód policjanta traktować można jako elitarny - służba, jak sama nazwa wskazuje, jest pewnego rodzaju powołaniem. Osoby, które łatwo się stresują i nie wytrzymują presji nie mają przecież obowiązku pracy w Policji.

Pragniemy również przypomnieć, że jako serwis zawsze wspieramy policyjne akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Często poruszamy na naszych łamach sprawy związane chociażby z akcją "Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj", od wielu lat wspieramy też policyjną akcję "Znicz".

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama