Reklama

Tylko osiem dni na zredukowanie liczby punktów karnych. WORD-y oblężone

Od 17 września nie będzie już szkoleń redukujących 6 punktów karnych. W związku z tym ośrodki ruchu drogowego notują bardzo duże zainteresowanie odbywającymi się jeszcze kursami. Kierowcy chcą wejść w zmianę przepisów z zerowym kontem.

Od 17 września w związku ze zmianami wynikającymi z ustawy Prawo o ruchu drogowym zlikwidowane zostaną szkolenia, które umożliwiają kierowcom naruszających przepisy zniwelowanie liczby punktów karnych.

Kto może zredukować punkty karne?

Ze szkolenia redukującego liczbę punktów obecnie może skorzystać kierowca, który posiada prawo jazdy przez okres minimum jednego roku i nie przekroczył liczby 24 punktów karnych. Kurs polega na jednorazowym spotkaniu z policjantem i psychologiem. Na podstawie zaświadczenia wydanego przez dyrektora ośrodka ruchu drogowego, komendant wojewódzki policji prowadzący ewidencję punktów karnych zmniejsza liczbę punktów karnych o sześć.

Reklama

Ogromny wzrost zainteresowania szkoleniami notują w ostatnich dniach Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w województwie lubelskim. W zamojskim ośrodku obserwowany jest czterokrotny wzrost liczby chętnych. "Wcześniej mieliśmy średnio 15 osób w miesiącu, a teraz jest to około 60 osób. Widać, że informacja o zmianie przepisów dotarła już do kierowców, w szczególności tych zawodowych, którzy są np. przedstawicielami handlowymi, czy daleko dojeżdżają do pracy" - wyjaśnił w rozmowie z PAP dyrektor WORD w Zamościu Marcin Kulig. Dodał, że dla takich osób istotne jest zlikwidowanie nawet kilku punktów karnych.

Coraz więcej szkoleń, również online

 Przed ogłoszeniem zmiany przepisów, WORD w Chełmie organizował najczęściej raz w miesiącu takie szkolenie dla około 10-15 osób. Teraz są to 2-3 kursy w tygodniu, po 15-20 osób na każdym z nich. "Mamy jeszcze mnóstwo telefonów z pytaniami, do kiedy będziemy je organizować. W zasadzie jesteśmy w stanie uruchomić kurs z dnia na dzień, jeśli będzie duża liczba chętnych. Myślę, że jeszcze do 16 września uruchomimy 3-4 szkolenia" - dodał szef chełmskiego WORD Mariusz Ostrowski.

Natomiast w ośrodku w Lublinie ze szkoleń dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego korzystało do tej pory około 30 osób w tygodniu. "Teraz jest to ponad 100 osób w ciągu tygodnia. Jak trzeba będzie, to będziemy robić 2-3 szkolenia dziennie. Dajemy też możliwość szkoleń online dla osób, które nie mogą akurat przyjechać do Lublina" - powiedziała dyrektor WORD w Lublinie Renata Bielecka.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: punkty karne | WORD | mandaty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy