Reklama

Prędkość to grzech!

Nawet Kościół włącza się do propagowanie bezpieczeństwa na drogach. Do naszych parafii już wkrótce trafią naklejki z podobizną Jana Pawła II i apelem o "miłość na drodze".

Apel pod hasłem "Kierujmy się miłością na drodze" przygotował ksiądz Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców - informuje "Głos Pomorza". Został on odczytany podczas pielgrzymki zmotoryzowanych na Jasną Górę.

Ksiądz Midura przypomina, że łamanie przepisów jest grzechem przeciw piątemu przykazaniu. - Chcemy wstrząsnąć sumieniami oraz przestrzec przed karą. I to nie tą doczesną, ferowaną przez sądy, ale przed boską, która czeka stwarzających śmiertelne zagrożenie na drodze - powiedział "GP" duchowny.

Apel jest jednak tylko częścią akcji. Wszystkie parafie otrzymają materiały, które mają pomóc w nagłośnieniu inicjatywy. Organizatorzy liczą, że gdy ktoś umieści na samochodzie naklejkę z Janem Pawłem II, to zacznie jeździć ostrożniej i bardziej kulturalnie. Wskazują, że po śmierci papieża, a przed jego pogrzebem spadła liczba wypadków.

Reklama

Czy akcja przyniesie skutek? Być może. Jednak wątpliwości zasiewa postępowanie wielu osób, które najpierw umieszczały na samochodzie czarną wstążkę, a potem bez wahania łamały przepisy i za nic miały kulturę na drodze...

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prędkość | grzech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama