Reklama

Polacy wciąż kradną samochody w Niemczech

Zajmujący się przestępczością samochodową policjanci z Lublina, wspólnie z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, ujawnili i zabezpieczyli 4 luksusowe samochody pochodzące z kradzieży.

Wszystkie auta zostały skradzione z terenu Niemiec. Wartość zabezpieczonych pojazdów szacowana jest na prawie 300 tysięcy zł.

Zabezpieczono Toyotę RAV4, Forda Kuga, Mazdę 6 oraz Lexusa. Wszystkie pojazdy pochodzą z kradzieży, do których doszło na terenie Niemiec.

Auta zostały zalegalizowane w Polsce na podstawie sfałszowanej niemieckiej dokumentacji. W trakcie identyfikacji oraz badań mechanoskopijnych policjanci ujawnili ingerencję w pole numerowe VIN - widniejące numery były "przekute". Funkcjonariusze ustalili pierwotne numery nadwozia, które - jak się okazało - poszukiwane były przez policję w Niemczech.

Reklama

Do zabezpieczenia aut doszło w Lublinie - od końca lipca do września bieżącego roku. Ostatni z pojazdów, Lexus, odnaleziony został w tym tygodniu. Wartość wszystkich czterech pochodzących z kradzieży samochodów szacowana jest na prawie 300 tysięcy złotych. Do sprawy skradzionej Toyoty RAV4 trzem mężczyznom przedstawione zostały zarzuty paserstwa.

Policja

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kradziony samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje