Reklama

Obwodnica Krakowa gotowa!

Łatwiej będzie od dziś ominąć zakorkowany zwykle Kraków. Do ruchu oddana została druga część południowej, autostradowej obwodnicy miasta oraz tak zwany węzeł wielicki, największe skrzyżowanie w Polsce.

Całe skrzyżowanie ma ponad dwa kilometry, jest bezkolizyjne, dwupoziomowe i prowadzi z niego kilka specjalnych zjazdów. Ostatni etap budowy obwodnicy obejmował 7,9 km dróg, co kosztowało ok. 400 mln złotych.

Reklama

Dzięki wybudowaniu południowego obejścia autostradowego, kierowcy będą mogli zupełnie ominąć centrum Krakowa. Specjaliści szacują, że ruch w samym mieście powinien zmniejszyć się o ponad 20 procent.

Kierowcy jadący np. od strony Katowic lub Zakopanego w kierunku wschodniej granicy nie muszą już wjeżdżać do miasta, wystarczy, że wcześniej skręcą na obwodnicę i wyjadą tuż przed Wieliczką.

Problemem jest wciąż wąski 2-kilometrowy odcinek między Wieliczką a Krakowem, już po zjeździe z obwodnicy. Tam tworzą się długie korki, a poszerzanie drogi rozpocznie się dopiero za kilka tygodni, a skończy w przyszłym roku.

RMF FM

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | skrzyżowanie | obwodnica | obwodnica Krakowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje