Reklama

Nowa broń policji

Niebawem na drogach będzie można zobaczyć policjantów na nowych motocyklach. Będą to Hondy CBF 1000A.

Do funkcjonariuszy ruchu drogowego w całym kraju trafiło 368 tych ekonomicznych i szybkich maszyn.

Reklama

Policjanci dostali w sumie 368 takich motocykli wraz z wyposażeniem. W skład wyposażenia każdego motocykla wchodzą także dwa komplety kombinezonów. Warto wspomnieć, że poruszający się na nich policjanci będą mogli swobodnie się ze sobą komunikować, a to dzięki nowoczesnemu zintegrowanemu systemowi łączności podkaskowej, która umożliwia jednoczesną komunikację kilku policyjnym motocyklistom.

Osiągi Hondy CBF 1000A prezentują się imponująco. Motocykl wyposażony jest w silnik o pojemności jednego litra o mocy 98 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć ta maszyna to 230 km/h. Do setki rozpędza się w zaledwie 3,7 sekundy. CBF-ka waży 195 kilogramów - jest to średnia waga, jeśli chodzi o motocykl. Specjaliści mówią o tej maszynie, że jest uniwersalna i sprawdza się w wielu sytuacjach, ale dzięki mocnemu i elastycznemu silnikowi nie odstaje od motocykli typowo sportowych.

Motocykle trafiły do policjantów w całym kraju - do funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale i instruktorów z CSP w Legionowie, szkolących policyjnych motocyklistów.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Policja

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama