Kurs jazdy wozem strażackim

Kurs doskonalenia umiejętności kierowania terenowymi pojazdami strażackimi zorganizowała dla swoich kierowców komenda wojewódzka w Toruniu. Decyzja zapadła, ponieważ w ostatnim czasie doszło do kilku wypadków.

Zajęcia praktyczne miały na celu demonstrację faktycznych możliwości pojazdu oraz uświadomienie kierowcom, jak pojazd może zachowywać się w zróżnicowanych warunkach.

Reklama

- To bardzo ciekawe zajęcia praktyczne. Mamy do czynienia z nawierzchnią asfaltową, betonową i ziemną, co pozwala sprawdzić różnice w zachowaniu samochodu. Przede wszystkim przypominamy strażakom, że każde hamowanie na zakręcie jest niebezpieczne - mówią instruktorzy.

- Do dzisiaj większość z nas twierdziła, że te wozy bojowe się łatwo wywracają. Jestem użytkownikiem takiego samochodu już osiem lat, ale nie miałem okazji, by poznać jego możliwości. Od teraz mogę jechać duże lepiej i szybciej - dodaje jeden ze strażaków.

Strażacy w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że widzą potrzebę organizacji większej liczby podobnych szkoleń. Niestety, fundusze na kursy znalazły się dopiero, gdy doszło do wypadku.

Porozmawiaj na Forum.

Dowiedz się więcej na temat: jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy