Reklama

Kurs jazdy wozem strażackim

Kurs doskonalenia umiejętności kierowania terenowymi pojazdami strażackimi zorganizowała dla swoich kierowców komenda wojewódzka w Toruniu. Decyzja zapadła, ponieważ w ostatnim czasie doszło do kilku wypadków.

Zajęcia praktyczne miały na celu demonstrację faktycznych możliwości pojazdu oraz uświadomienie kierowcom, jak pojazd może zachowywać się w zróżnicowanych warunkach.

- To bardzo ciekawe zajęcia praktyczne. Mamy do czynienia z nawierzchnią asfaltową, betonową i ziemną, co pozwala sprawdzić różnice w zachowaniu samochodu. Przede wszystkim przypominamy strażakom, że każde hamowanie na zakręcie jest niebezpieczne - mówią instruktorzy.

- Do dzisiaj większość z nas twierdziła, że te wozy bojowe się łatwo wywracają. Jestem użytkownikiem takiego samochodu już osiem lat, ale nie miałem okazji, by poznać jego możliwości. Od teraz mogę jechać duże lepiej i szybciej - dodaje jeden ze strażaków.

Reklama

Strażacy w nieoficjalnych rozmowach przyznają, że widzą potrzebę organizacji większej liczby podobnych szkoleń. Niestety, fundusze na kursy znalazły się dopiero, gdy doszło do wypadku.

Porozmawiaj na Forum.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje