Reklama

Jedziesz tą drogą? Uważaj na leśne zwierzęta!

Świętokrzyska policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na trasie krajowej nr 73, Wiśniówka - Jasło. W powiecie buskim doszło na niej do trzech niebezpiecznych kolizji z udziałem zwierząt leśnych.

Jak poinformowałoficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju, sierż. szt. Marcin Ciszek, do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt dochodziło ostatnio na odcinku między Mikułowicami a Zwierzyńcem. Taka kolizja kończy się dużymi zniszczeniami pojazdów, zwierzęta na ogół nie przeżywają zderzeń.

"W ciągu miesiąca były trzy takie wypadki. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na znaki ostrzegające o możliwości spotkania dzikich zwierząt na drodze. Jeśli widzimy np. przebiegającą przez drogę sarnę, to możemy się spodziewać kilku lub kilkunastu następnych osobników. Zawsze w takich przypadkach należy zwolnić i zachować ostrożność" - powiedział.

Reklama

W lasach województwa świętokrzyskiego występują łosie, jelenie i dziki. W ostatnim miesiącu do wypadków z udziałem łosi doszło na krajowej 73. Wiosną zderzenia aut ze zwierzętami miały miejsce na podkieleckim odcinku krajowej drogi nr 7 Gdańsk - Chyżne oraz na trasie nr 74 Sulejów - Zosina w okolicach Końskich.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama