Jechał drogą ekspresową 200 km/h. Stracił prawo jazdy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej w Warszawie zatrzymali prawo jazdy kierowcy BMW, który drogą S2 jechał z prędkością 200 km/h. 22-latek pożyczonym samochodem pędził po mokrej i śliskiej nawierzchni. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło na trasie S-2, na odcinku drogi od Al. Krakowskiej do ul. Kinetycznej. Wówczas to, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, zauważyli pędzące bmw X3. Kierowca jechał od strony Węzła Konotopa w kierunku drogi S79 z prędkością od 200 do 210 km/h.

Do przekroczenia prędkości o 100 proc. doszło najpierw przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, potem na łuku drogi, następnie w trakcie wyprzedzania oraz w rejonie skrzyżowania. Prawo o ruchu drogowym wymaga w dwóch ostatnich przypadkach zachowania szczególnej ostrożności. Dlatego, gdy policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej, zatrzymali mu prawo jazdy.

Reklama

Policjanci zebrali materiał w sprawie, a następnie skierowali przeciwko kierowcy wniosek do sądu o ukaranie. 22-latkowi za popełnione wykroczenia grozić może grzywna do 5 tysięcy złotych. Sąd podejmie także decyzję, co do zatrzymanego prawa jazdy.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: pirat drogowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy