Reklama

ITD od dziś na drogach

Na drogach pojawią się dziś funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Zadaniem nowej służby będzie kontrolowanie przede wszystkim ciężarówek. Uprawnienia inspektorów są większe niż policjantów z drogówki, np. będą mieli wgląd do dokumentów firm spedytorskich i transportowych.

Inspektorzy będą jeździć ciemnozielonymi samochodami. Będzie ich można łatwo odróżnić po zielonych mundurach i czapkach z białymi otokami oraz napisem ITD. Kontrolerzy są uzbrojeni.

Będzie ich interesował nie tylko stan techniczny pojazdów, ale także wszystkie wymagane przepisami dokumenty, rodzaj ładunku, ciężar i wymiary pojazdu oraz czas pracy kierowców.

Za niedociągnięcia przewoźnicy i kierowcy będą dotkliwie karani. Wyjazd na drogę bez niezbędnych dokumentów może skończyć się i dla kierowcy, i dla przewoźnika fatalnie: sięgającą 15 tys. zł karą oraz wpisem do centralnego rejestru naruszeń.

Reklama

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: ITD

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy