Reklama

Wyposażenie samochodu - czy żółte światła są legalne?

Czy używane samochody nie mogą mieć żółtych świateł pozycyjnych oraz żółtych świateł drogowych i mijania? Czy dotyczy to tylko nowo rejestrowanych aut?

Nie można już takich świateł używać w nowych i starych pojazdach. Przepisy, które dotyczą głównie aut amerykańskich lub francuskich, ukazały się w maju 2009 r. Do końca grudnia 2009 r. kierowcy mieli czas, aby wymienić żarówki lub klosze lamp. Od początku tego roku istnieje zakaz używania w pojeździe żółtych świateł drogowych, mijania i pozycyjnych przednich. Dalsze ich używanie grozi odebraniem dowodu rejestracyjnego.

Motor

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama