Reklama

XK-RS w McCormick Place

W Chicago rozpoczął się salon samochodowy. Są to już trzecie w tym roku targi motoryzacyjne organizowane w Ameryce Północnej (po Los Angeles i Detroit).

W hali McCormick Place dla producentów i zwiedzających przygotowano prawie 1000 metrów kwadratowych powierzchni. Salon w Chicago nie jest wprawdzie tak prestiżowy jak w Detroit, ale i tam odbywa się wiele światowych debiutów. Wśród nowości są zarówno samochody produkcyjne, jak i prototypy. Jednym z nich jest kabriolet Jaguara o nazwie XK-RS.

Reklama

Pojazd ten powstał w Rocketsports Racing w kooperacji z przedstawicielstwem Jaguara w USA. Ten concept car bazujący na modelu XK Convertible napędzany jest silnikiem AJ-V8 przygotowanym do wyścigów serii Trans-Am. Przy czym w obawie o trwałość jego pojemność zwiększono z 4,5 do 5 litrów, zaś moc zredukowano z 650 do 550 KM. Do tego 6-biegową przekładnię automatyczną zastąpiono skrzynią mechaniczną o 5 przełożeniach i to umieszczoną przy osi kół tylnych dzięki temu uzyskując idealnie równe dociążenie obu osi.

Ten perłowo-czarny kociak przyspiesza do setki w ok. 4 s. i osiąga prędkość ok. 320 km/h.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zarobki | detroit | targi motoryzacyjne | salon | Chicago

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje