Reklama

Tajemnice Bentleya GT coupe

Bentley Motors przedstawiło detale techniczne oraz pierwsze zdjęcie nowego modelu GT coupe. Od samego początku powstawania tego projektu celem brytyjskich inżynierów było stworzenie sportowego auta coupe, czyli pojazdu dla wszystkich i do codziennego użytku, oraz połączenie go z bogatymi tradycjami i luksusem marki Bentley. Oczywiście auta spod szyldu Bentleya nigdy nie miały wiele wspólnego z samochodami sportowymi, dlatego też nowy model GT coupe, będzie bardziej mini-pałacem na kołach, aniżeli pojazdem kierowanym na wyścigowe tory. O początkach powstawania projektu coupe Bentleya pisaliśmy już w marcu na stronach naszego serwisu, a cały tekst znajdziesz TUTAJ.

Sportowe coupe nie byłoby jednak coupe, gdyby nie dynamika, zwinność i ogromne prędkości, jakie to auto osiąga. Nawet majestatyczny Bentley wie o tym doskonale. Dlatego właśnie pod maską czteroosobowego GT coupe znalazł się 6-litrowy, podwójnie trurbodoładowany silnik W12 osiągający moc ponad 500 KM. Jednostka ta została zaprojektowana w zakładach Volkswagena (wykorzystywana jest choćby w luksusowej limuzynie Phaeton), ale jej rozwojem i udoskonaleniem zajął się Bentley. Jednak sama moc w przypadku sportowego auta nie wystarczy, jeszcze ważniejszy jest moment obrotowy, który gwarantuje lepsze przyspieszenie. Ten parametr pozostaje jednak na razie tajemnicą Bentleya, ale mamy nadzieję, że już niebawem ją poznamy. Możemy jednak spodziewać się tego, że GT coupe będzie osiągać prędkość 100 km/h w czasie mniejszym od 5 sekund, a podróżować z prędkością maksymalną rzędu 280 km/h.

Reklama

Moc silnika będzie przenoszona przez 6-stopniową skrzynię biegów na wszystkie cztery koła poprzez system all-wheel-drive - po raz pierwszy zastosowany w Bentleyu. Taki napęd zapewnia nie tylko większe bezpieczeństwo ale pozwala lepiej wykorzystać moc auta na śliskich nawierzchniach. GT coupe został już przetestowany w ekstremalnych warunkach na Kole Podbiegunowym oraz na piaskach pustyni. Wyniki testów bardzo zadowoliły szefostwo brytyjskiej marki, które uważa, że prezentuje odbiorcom wyjątkowy samochód.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tajemnice | Auta | bentley | coupe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy