Reklama

Rodzinny sedan z 430 KM?

Jakież było zdziwienie zwiedzających tegoroczny salon samochodowy NAIAS w Detroit, gdy na stoisku Chevroleta, tuż obok wspaniałego czerwonego nadwozia koncepcyjnego modelu SS spostrzegali tabliczkę z napisem "rodzinny sedan".

Niektórzy wręcz reagowali śmiechem, sugerując, że model typowej amerykańskiej rodziny musiał się bardzo zmienić w ostatnim okresie.

Tak, czy siak prototypowy Chevy SS został określony przez producenta mianem "famili sedan" i wbrew temu co widzicie na zdjęciach musicie ten fakt zaakceptować.

Pojazd, nawet bez określenia go "rodzinnym", robi piorunujące wrażenie. 21-calowe koła z przodu i 22-calowe z tyłu tworzą tak agresywną i przykuwającą uwagę linię, że łatwo jest nie zauważyć, że auto posiada czterodrzwiowe nadwozie.

SS jest potomkiem takich modeli Chevroleta jak Camaro i Corvette i stara się oferować wszystko to, co najlepsze w tamtych pojazdach.

Wysokość jego nadwozia wynosi 1346 mm i przy szerokości 1930 mm i z rozstawem osi 3073 mm auto staje się prawdziwym pożeraczem szos. Pod maską pojazdu znalazł się alumniniowy silnik V8 o pojemności 6 litrów, dysponujący mocą 430 KM. Dosyć sporo, jak na "rodzinny sedan".

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rodzinny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje