Poznaliśmy wygląd nowego DeLoreana. Przyznać trzeba, że robi wrażenie

DeLorean Motor Company - przedsiębiorstwo założone w październiku 1975 roku przez Johna DeLoreana i kupione jakiś czas temu przez firmę motoryzacyjną z Teksasu - oficjalnie powraca na rynek. Po zaprezentowanym kilka tygodniu temu zwiastunie nowego modelu, przyszła pora na pierwsze grafiki ukazujące jego wygląd.

 

DeLorean DMC-12 to pojazd znany przede wszystkim z trzech filmów science-fiction w reżyserii Roberta Zemeckisa pt. "Powrót do przyszłości". Samochód, który na wielkim ekranie spełniał rolę futurystycznego wehikułu czasu, stał się w pewnym momencie jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli na świecie. Niestety popularność ta nie przełożyła się na sprzedaż i ostatecznie marka na długie lata zniknęła z rynku.

Jakiś czas temu DeLorean Motor Company zostało zakupione przez firmę motoryzacyjną z Teksasu, która postanowiła wskrzesić kultowy projekt. Po tajemniczym zwiastunie, który pojawił się na początku roku i ustaleniu oficjalnej daty premiery na sierpień, przyszła pora na ujawnienie wyglądu wyczekiwanego samochodu.

Reklama

DeLorean Alpha5 - elektryczne GT z gigantycznym zasięgiem

Nowy DeLorean, który będzie nosił oficjalną nazwę Alpha5 zgrabnie łączy cechy luksusowej limuzyny z samochodami typu Grand tourer. Podkreśleniem tego ma być sporej wielkości, futurystyczne nadwozie, zaprojektowane przez słynne studio ItalDesign. Podobnie jak w przypadku legendarnego modelu DMC-12, także tutaj nie mogło zabraknąć wielkich, podnoszonych do góry drzwi, które w tym przypadku skrywają 2 rzędy wygodnych siedzeń.

Ciekawie prezentuje się także wnętrze, które zostało utrzymane w minimalistycznej stylistyce. Wzorem innych samochodów elektrycznych znajdziemy tu m.in. sporej wielkości wyświetlacz oraz podłużny tunel środkowy, umożliwiający sterowanie funkcjami pojazdu. Tuż pod nim znajduje się spora półka z ładowarką indukcyjną i - prawdopodobnie - fizycznymi pokrętłami od klimatyzacji. Zegary są wyświetlane na wysoko umiejscowionym ekranie za kierownicą.

Chociaż na obecną chwilę niewiele wiadomo na temat danych technicznych pojazdu, na oficjalnej stronie producenta możemy wyczytać, że Alpha5 będzie dysponował akumulatorem o pojemności 100 kWh. Dzięki temu zasięg samochodu będzie mógł wynieść nawet ponad 1000 kilometrów. Również osiągi pojazdu nie powinny budzić zastrzeżeń - przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma trwać zaledwie 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna zostanie elektrycznie ograniczona do 250 km/h.

Zachodnie media wstępnie szacują cenę na około 175 000 dolarów, a więc niemal 750 000 złotych.

Oficjalna premiera DeLoreana Alpha5 będzie miała miejsce 18 sierpnia podczas wydarzenia Pebble Beach Concours d'Elegance. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: DeLorean | samochody elektryczne | prototypy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy