Reklama

Pininfarina dla Chińczyków

Słynne włoskie biuro projektowe - Pininfarina, zaprezentowało swoje dwa najnowsze pomysły - auta stworzone specjalnie na potrzeby chińskiej marki Hafei. Prototypowe pojazdy, HF Lobo i HF Fantasy można aktualnie zobaczyć na trwającym właśnie salonie samochodowym w Pekinie. Pierwszy z nich to niewielkie auto kompaktowe, które można porównać do europejskich samochodów segmentu B (VW Polo, Peugeot 106, Fiat Punto). HF Fantasy to już pojazd z wyższej półki - czterosobowe coupe ze skrzydlatymi drzwiami. I ile Lobo ma już zagwarantowaną przyszłość i z pewnością niedługo trafi do produkcji, o tyle Fantasy jest jedynie autem koncepcyjnym i nie wiadomo, czy kiedykolwiek pojawi się na chińskim rynku.

HF Lobo to pięciodrzwiowy, pięcioosobowy hatchback wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 1075 ccm, dysponujący mocą 35 kW. Jego wymiary zewnętrzne to: 3587 mm długości, 1564 mm szerokości, 1527 mm wysokości i 2335 mm rozstawu osi. Planowana produkcja tego pojazdu przewidziana jest na 100 000 sztuk rocznie.

Reklama

W przypadku HF Fantasy nie ustalono jeszcze jednostki napędowej. Wiadomo jedynie jakie wymiary będzie posiadało to auto: 4719 mm długości, 1820 mm szerokości i 1380 mm wysokości. Mimo, iż nie ustalono żadnej konkretnej przyszłości dla tego pojazdu, można spodziewać się, że chiński samochód Grand Tourismo wcześniej czy później trafi do produkcji. Może gotowe auto będzie nieco zmienione, jednak przyznacie sami, że podstawa do dalszego rozwoju jest całkiem stabilna.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie wiadomo | auto | Pininfarina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama