Reklama

Idealny na podryw!

Firma Carrozzeria Castagna S.r.l. z Mediolanu zajmująca się projektowaniem nadwozi samochodowych, zaprezentuje na zbliżającym się salonie w Paryżu fiata 500 w wersji na plażę o nazwie tender two.

Reklama

Samochód inspirowany był był poprzednim fiatem 500, który produkowany był m.in. w wersji nazwanej jolly. Był to pozbawiony dzwi i przykryty płóciennym dachem samochodzik, o typowo rekreacyjnym przeznaczeniu.

Teraz Włosi wrócili do tego pomysłu. Z oryginalnej 500-tki usunięto dach, drzwi, tylną klapę oraz... silnik. W zamian podniesiono próg drzwi, a pod maską pojawiła się jednostka... elektryczna. Umożliwia ona pokonanie bez ładowania 140 km, a ładowanie odbywa się ze zwykłego gniazdka sieciowego.

Prędkość maksymalna tego autka wynosi 130 km/h, ale ten parametr nie jest najważniejszy. Wszak wryuszając na plażowy podryw, trzeba przyjrzeć się "zwierzynie", a i samemu trzeba też dać się zauważyć...

Fiat tender two to już kolejna przeróbka firmy Castagna produkowanej w Polsce "pięćsetki". W marcu br. w Genewie Włosi zaprezentowali "500" w... wersji kombi. Samochód ten nosił nazwę WoodyWagon.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fiata | firma | podryw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje