Reklama

Produkcja w Polsce, premiera w Portugalii

Już jutro dziennikarz INTERIA.PL będzie miał okazję pojeździć najnowszym "dzieckiem" rodziny Fiata, miejskim modelem nowej Pandy. Okazję do tego stworzy specjalna konferencja prasowa zorganizowana w połączeniu z jazdami testowymi Pandą przez włoskiego producenta w Lizbonie.

Niedługo po tym Nowy Fiat Panda trafi do salonów sprzedaży. Po oficjalnym komunikacie wydanym przez dyrekcję włoskiego koncernu w Turynie wiadomo, że samochód ten będzie głównym elementem najnowszej ofensywy Fiata. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że produkcją tego pojazdu - na zasadach wyłączności - zajmie się fabryka Fiata Auto Poland w Tychach. TUTAJ galeria zdjęć z Lizbony.

Reklama

Przypomnijmy, że najtańsza wersja nowej Pandy, której produkcja trwa już na dobre w tyskiej fabryce Fiata Auto Poland kosztować będzie 26 900 złotych. Jak poinformował nas szef handlowy FAP Fabrice d'Arch od 2 czerwca, kiedy to zaczęto zbierać zamówienia na to auto znalazło się już ponad 1000 chętnych. To sporo zważywszy na to, że klienci składający te zamówienia kupują tak naprawdę "kota w worku", bowiem samochodu tego nie ma jeszcze w salonach sprzedaży - trafić ma tam dopiero po wakacjach.

Jeszcze nie tak dawno temu nowy model Fiata nosił nazwę Gingo, jednak po sprzeciwie ze strony Renault (zdaniem francuskiego producenta planowane imię Gingo zbytnio przypomina nazwę Twingo), Włosi zdecydowali się na nazwę Nowy Fiat Panda.

TUTAJ teksty poświęcone temu samochodowi, a TU jego foto-galeria.

Polecamy też ostatnią GALERIĘ zdjęć, które wykonał reporter INTERIA.PL w Lizbonie.

Już jutro opublikujemy pierwsze wrażenia naszego reportera z jazd nowym Fiatem Pandą.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fiata | pandy | auto | galeria | Panda | fiat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje