Reklama

Początek europejskiego PT Cruisera

Pierwszy europejski egzemplarz Chryslera PT Cruisera zjechał dziś z taśmy produkcyjnej. Uruchomienie produkcji w zakładach Eurostar Assembly DaimlerChrysler w Austrii zostało podyktowane ogromnym zainteresowaniem jakim cieszy się PT Cruiser wśród klientów na całym świecie.

Firma zwiększała produkcję jednego ze swoich najbardziej udanych modeli w historii już od samego momentu pojawienia się PT Cruisera na początku 2000 roku. W kwietniu koncern ogłosił, że zwiększy produkcję w zakładach Toluca w Meksyku z planowanych 180 000 do 260 000 sztuk rocznie. Austriacki Eurostar będzie natomiast produkował 50 000 aut rocznie, co w sumie da 310 000 PT Cruiserów w 2002 roku.

Reklama

Nowoczesność zakładów Eurostar pozwoliła na wykorzystanie tej samej linii produkcyjnej do konstrukcji PT Cruisera, która jest wykorzystywana w przypadku minivana Chryslera Voyagera od początku stycznia. Tworzenie dwóch odmiennych samochodów na tej samej taśmie pozwoli szefom DaimlerChryslera na dopasowanie produkcji do aktualnych oczekiwań i zapotrzebowań rynku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: eurostar | cruiser

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje