Reklama

Początek europejskiego PT Cruisera

Pierwszy europejski egzemplarz Chryslera PT Cruisera zjechał dziś z taśmy produkcyjnej. Uruchomienie produkcji w zakładach Eurostar Assembly DaimlerChrysler w Austrii zostało podyktowane ogromnym zainteresowaniem jakim cieszy się PT Cruiser wśród klientów na całym świecie.

Firma zwiększała produkcję jednego ze swoich najbardziej udanych modeli w historii już od samego momentu pojawienia się PT Cruisera na początku 2000 roku. W kwietniu koncern ogłosił, że zwiększy produkcję w zakładach Toluca w Meksyku z planowanych 180 000 do 260 000 sztuk rocznie. Austriacki Eurostar będzie natomiast produkował 50 000 aut rocznie, co w sumie da 310 000 PT Cruiserów w 2002 roku.

Nowoczesność zakładów Eurostar pozwoliła na wykorzystanie tej samej linii produkcyjnej do konstrukcji PT Cruisera, która jest wykorzystywana w przypadku minivana Chryslera Voyagera od początku stycznia. Tworzenie dwóch odmiennych samochodów na tej samej taśmie pozwoli szefom DaimlerChryslera na dopasowanie produkcji do aktualnych oczekiwań i zapotrzebowań rynku.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: eurostar | cruiser

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy