Reklama

Nowości astry i golfa...

Frankfurcki salon samochodowy (IAA 2003: 11-21 września) jest tuż tuż. Na tej największej wystawie motoryzacyjnej świata odbędzie się jak zawsze wiele premier. Ale najważniejsze nowości IAA 2003 to golf piątej generacji i nowa astra.

Oba samochody mają wiele interesujących nowinek technicznych. Dzisiaj o niektórych tylko "ciekawostkach".

Zacznijmy od golfa. Nowy model jest wyposażony w szeroką paletę dodatków, obejmujących m.in. opcjonalną automatyczną klimatyzację climatronic firmy Hella, która przełącza się automatycznie w tryb recyrkulacji powietrza, gdy włączony zostanie wsteczny bieg. Kolejna ciekawostka: gdy włączone zostają spryskiwacze szyb, system kontrolny na chwilę przestaje dostarczać do kabiny powietrze z zewnątrz.

Całkowicie od nowa skonstruowana astra, której elementy optyczne wystylizowano podobnie jak w modelach vectra i signum, to "zawodnik" wystawiony do wyścigu z golfem przez Opla.

Reklama

Najważniejsza nowość w tym aucie to "dynamiczne doświetlanie wnętrza zakrętów", nazywane w Oplu Adaptive Frontlighting System (AFL). System ten jest opcją dostarczaną przez Hellę. Opiera się na ruchomym, wychylnym module oświetleniowym wykorzystującym technikę ksenonową.

Inna ciekawostka astry to tylne lampy zespolone - to pierwszy na świecie przypadek wykorzystania opalizującego, półprzeźroczystego tworzywa, wyglądającego jak zmrożone szkło.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowości | Astra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama