Lotus Europa S

Lotus zaprezentował swój najnowszy model o nazwie Europa S. Jest to typowo sportowy samochód o dwóch tylko miejscach.

W porównaniu do słynnego Elise Europa ma większy bagażnik i łatwiejszy dostęp do wnętrza (uzyskano go dzięki podwyższeniu linii dachu i obniżeniu dolnych krawędzi drzwi). Przedział pasażerski wykończono luksusowo - w standardzie jest np. skórzana tapicerka.

Reklama

Samochód jest napędzany umieszczonym centralnie (przed tylną osią, co zapewnia doskonały rozkład mas) dwulitrowym silnikiem, który dzięki doładowaniu dysponuje mocą 200 KM. Aż 90 procent maksymalnego momentu obrotowego jest dostępne od 2000 obr/min, co oznacza doskonałą elastyczność. Osiągów również nie ma się co wstydzić - przyspieszenie do 100 km/h trwa tylko 5.6s, a do 160 km/h - około 14s. Prędkość maksymalna wynosi 225 km/h.

Warto zwrócić uwagę na niską masę Europy, a więc coś, o co w dzisiejszych samochodach jest coraz trudniej. Samochód waży tylko tonę, co oznacza, że jeden KM ma do uciągnięcia tylko 5 kg.

Produkcja Europy S rozpocznie się w lipcu przyszłego roku w angielskiej fabryce Lotusa w Norfolk.

Samochód będzie oferowany na wszystkich rynkach, na których marka jest obecna, poza USA i Kanadą. Cena będzie wynosić około 49 tysięcy euro (może się zmieniać w zależności od lokalnych przepisów podatkowych).

ZOBACZ galerię zdjęć.

Porozmawiaj na Forum.

Dowiedz się więcej na temat: Europa | Lotus

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje