Reklama

Fiat Stilo i INTERIA.PL w Barcelonie

Dziś w Barcelonie o godzinie 9.00 rozpoczęła się konferencja prasowa i prezentacja Fiata Stilo. Wprawdzie wcześniej pojazd ten był już obecny na kilku pokazach statycznych, jednak teraz będzie to jego oficjalna premiera. Stilo znacznie różni się od swojego poprzednika, czyli Fiata Bravo/a. Podobno głównym jego atutem jest jednak nie wygląd ale walory jezdne. Czy tak jest rzeczywiście przekonamy się już jutro podczas jazd testowych, które Fiat przygotował dla zaproszonych dziennikarzy. Wśród nich w Barcelonie jest również reporter INTERIA.PL!

Ponad 1000 dziennikarzy przyjechało do Barcelony na światową premierę nowego Fiata Stilo. Wcześniej pojazd ten prezentowany był już na salonie samochodowym w Genewie i w... Poznaniu, ale pokaz w stolicy Katalonii połączony jest z jazdami testowymi. To właśnie w Barcelonie dziennikarze z całego świata dowiedzą się o szczegółach technicznych nowego fiata, a także poznają ? przynajmniej w przybliżeniu - cenę Stilo. Także tą obowiązującą w Polsce.

Reklama

Myśleć przyszłościowo - to hasło przewodnie premiery nowego Fiata Stilo - według Roberto Testore - najważniejszego auta dla włoskiego koncernu. Pojazdy klasy C, do której należy Stilo, to najbardziej konkurencyjny segment. To właśnie w tej grupie znajdują się takie auta jak Volkswagen Golf, Peugeot 307 i Ford Focus, a od wczorajszej premiery w Nicei także nowa Toyota Corolla.

Aby sprostać konkurencji Fiat zdecydował się na wprowadzenie na rynek praktycznie dwóch różnych pojazdów pod nazwą Stilo - model 3-drzwiowy i o zupełnie innych gabarytach model 5-drzwiowy, który może być uznany równie dobrze za auto segmentu MPV.

Przeczytaj - INTERIA.PL testowała Stilo
Przeczytaj - Barcelona: dwa lata gwarancji na samochody grupy Fiata
Zobacz - galeria Fiata Stilo
Zobacz - Fiat Stilo w Barcelonie


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | galeria | fiat | Fiata | Fiat Stilo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje