Reklama

Dla aktywnych kobiet

Wprawdzie samochód, który przyszło nam poznawać na drogach w okolicy Marsylii nie jest już produkowany w Gliwicach, jego premiera to ważne wydarzenie także dla naszego rynku.

Nowy opel agila rodem z węgierskiej fabryki w Esztergom trafi do sprzedaży w Polsce w lecie br. I ma mieć - cokolwiek to znaczy - konkurencyjną cenę. Jaka jest nowa agila? Jej nadwozie ma 3.74 m długości, 1.68 m szerokości i 1.59 m wysokości. To oznacza, że samochód jest o ponad 20 cm dłuższy od poprzednia. Urósł również na szerokość.

Jednocześnie wysokość zmalała aż o 7 cm, dzięki czemu bryła nadwozia nowej agili jest bardziej proporcjonalna.

Pojemność bagażnika wynosi 225 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy rośnie do 1050 litrów. Producent kieruje to auto do aktywnych kobiet, które głównie poruszają się po mieście. Stąd wysoka pozycja kierowcy, która zapewnia dobrą widoczność we wszystkich kierunkach, jaskrawe obicia (m.in. pomarańczowe i niebieskie), duże zegary oraz średnica zawracania wynosząca jedynie 9.6 m.

Reklama

Agila będzie oferowana z jednym z dwóch silników benzynowych o pojemności 1.0 (65 KM, trzycylindrowy) i 1.2 (86 KM). Słabsza jednostka będzie współpracować z manualną, pięciobiegową skrzynią biegów; mocniejsza może być sparowana również z automatem.

Ponadto w ofercie znajdzie się diesel o pojemności 1.3, mocy 75 KM i momencie 190 Nm.

Agila z litrowym silnikiem przyspiesza do 100 km/h w 14.8 s oraz rozpęda się do 160 km/h. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 5.3 l/100 km.

Większy silnik benzynowy zapewnia już lepsze osiągi. Samochód przyspieszy do 100 km/h w 12 s oraz osiągnie 174 KM. To wszystko przy tylko minimalnie większym zużyciu paliwa wynoszącym średnio 5.7 l/100 km.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje