Toyota pracuje nad następcą Aygo

Toyota będzie kontynuować swoją obecność w popularnym w Europie segmencie A. Marka opracuje trzeci po Yarisie i Yarisie Cross model na platformie GA-B.

Nowy model zaprojektowany w architekturze TNGA, ma wnieść do segmentu A nową jakość. Platformy z serii Toyota New Global Architecture zapewniają znacznie lepsze właściwości jezdne, pewniejsze prowadzenie i wyższy poziom bezpieczeństwa biernego. Z platformy tej korzysta już nowa generacja Yarisa.

Drugim modelem, który powstał na platformie GA-B, jest Yaris Cross, który zadebiutuje w tym roku. Toyota przewiduje, że Yaris, Yaris Cross oraz nowy model z segmentu A pozwolą osiągnąć roczną produkcję samochodów opartych na platformie GA-B w Europie na poziomie 500 000 egzemplarzy. Tak znaczny wolumen pozwoli obniżyć koszty produkcji dzięki efektowi skali i przyczyni się do utrzymania ceny nowego modelu Toyoty na niskim poziomie.

Reklama

W kwestii wyboru rodzaju napędu, Toyota bierze pod uwagę preferencje kierowców zainteresowanych małymi samochodami miejskimi. Obecnie segment A jest zdominowany przez auta z silnikami spalinowymi, co wynika z tego, że w tej klasie samochodów cena jest jednym z głównych czynników wpływających na decyzje zakupowe. Z prognoz rynkowych wynika, że ta tendencja utrzyma się w nadchodzących latach, dlatego nowy model Toyoty otrzyma silnik benzynowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy