SEM DX7, czyli chińskie auto o włoskiej stylistyce

Za projekt tego chińskiego SUVa odpowiada… Pininfarina!

Europejscy kierowcy raczej nie mają dobrych skojarzeń z samochodami projektowanymi w Chinach. Jednym z wielu problemów, jakie stoją na przeszkodzie do zdobycia naszego rynku, jest niezbyt ciekawa, czasami wręcz odpychająca, stylistyka.

Okazuje się, że Chińczycy są tego świadomi, a przynajmniej świadoma jest tego firma South East Motor, która do zaprojektowania swojego nowego SUVa zatrudniła włoskie studio Pininfarina.

Mamy mimo wszystko wątpliwości co do "europejskości" efektu tych prac. Model DX7 nadal w naszej ocenie wygląda bardziej chińsko, niż europejsko. Z pewnością jest to jednak całkiem ciekawy projekt i może właśnie takie było zamierzenie - stworzyć ładne auto, ale zachowując elementy pozwalające na określenie jego pochodzenia.

Reklama

Całkiem nieźle prezentuje się również deska rozdzielcza. Centralnie umieszczony, bardzo cienki ekran systemu multimedialnego, dwukolorowe wykończenie i przeszyta skórą górna jej część, sprawiają pozytywne wrażenie. Ogólnie projekt deski nie odbiega od tych znanych z aut japońskich lub koreańskich.

Pozostaje jedynie pytanie czy firma SEM zdecyduje się na oferowanie w Europie modelu DX7. Biorąc pod uwagę udział Pininfariny, jest to bardzo prawdopodobne.

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy