Oto nowa Alpina XB7 - cena zwala z nóg

Słynna niemiecka manufaktura, która od pewnego czasu oficjalnie należy do BMW, także postanowiła zmodernizować swojego flagowego SUV-a. Nowy model Alpiny oznaczony jako XB7 zadebiutował na razie wyłącznie w formie wizualizacji.

  

Jak można się domyślić, nowa Alpina XB7 upodobniła się do niedawno zaprezentowanego i zmodernizowanego BMW X7. Największa zmiana względem poprzedniej generacji jest widoczna w przedniej części samochodu, gdzie pojawiły się nowe, dzielone reflektory. Stylistyka samochodu została dodatkowo podkreślona przez pakiet aerodynamiczny Alpina, który wizualnie czyni pojazd masywniejszym. Chromowane wykończenie już i tak sporego grilla sprawia wrażenie, że ten jest jeszcze większy, co zapewne nie wszystkim przypadnie do gustu.

Reklama

Sercem flagowca ma być 4,4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem od BMW. Jednostka jest wspierana układem miękkiej hybrydy i rzecz jasna została na nowo zestrojona przez speców z niemieckiej manufaktury. Całość skutkowała mocą zwiększoną do 621 KM oraz momentem obrotowym 800 Nm. Dzięki temu, ważący blisko 2800 kg SUV ma być w stanie rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 4,2 sekundy i jechać z prędkością 280 km/h.

Alpina XB7 - lepiej mieć gruby portfel

W standardzie XB7 otrzymamy m.in. pneumatyczne zawieszenie, które przy niskich prędkościach automatycznie się podnosi, zapewniając lepszy prześwit. Podczas szybszej jazdy analogicznie obniża się i wpływa na lepszą aerodynamikę. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy 21, a 23-calowymi obręczami Alpina Dynamic, opatulonych oponami Pirelli opracowanymi specjalnie pod kątem samochodów producenta. Wewnątrz nie zabraknie obszycia słynną skórą "Lavalina" oraz pełnego pakietu wyposażenia.

Nowa Alpina XB7 jest już dostępna we wstępnych zamówieniach. Dostawy mają rozpocząć się już w grudniu tego roku. Ceny mają zaczynać się od 170 500 euro, a więc w przybliżeniu 790 400 złotych

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomó

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy