Niezwykła wizja samochodu przyszłości od Rinspeed

Autonomiczny pojazd z robotycznym ramieniem, bazujący na BMW i3.

Szwajcarska firma Rinspeed znana jest z niezwykłych projektów tworzonych na bazie istniejących samochodów. Ich najnowszym dziełem, które zobaczymy na salonie w Genewie, jest model Budii. To autonomiczne autko na bazie BMW i3, które zachwyca niezwykle ekskluzywnym wnętrzem. Futurystyczny design, wszechobecne ekrany i elementy takie jak pikowana podsufitka, robią ogromne wrażenie.

Jednakże najciekawszymi elementami Budii’ego są kamera umieszczona na dachu (na wysięgniku mogącym podnieść ją o 70 cm), która pozwala mu "widzieć" wszystko co dzieje się przed nim oraz robotyczne ramię w kabinie. Ten ostatni element to bardzo przemyślny i dość skomplikowany sposób na "podawanie" kierownicy (znajdującej się na końcu ramienia) jednej z dwóch siedzącej z przodu osób, jeśli któraś z nich zapragnie sama poprowadzić.

Reklama

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że projekty Rinspeed są raczej niezwykłymi wizjami, niż pojazdami, które faktycznie mogą stanowić wzór dla innych producentów. Przyznać jednak trzeba, że tym razem ich wizja nie wydaje się być zbyt daleka od tego, co faktycznie będziemy mogli w przyszłości zobaczyć na naszych ulicach.

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama