Niezwykła Kia Novo Concept

Kia zaprezentowała na salonie w Seulu bardzo ciekawego czterodrzwiowego fastbacka.


Dynamicznie wystylizowane sedany, jak Volkswagen CC czy też Audi A5 Sportback cieszą się sporym zainteresowaniem klientów, nic więc dziwnego, że Kia postanowiła stworzyć podobny model. Nazywa się Novo i robi spore wrażenie swoją stylistyką.

Tak jak w pozostałych modelach koreańskiego producenta, również koncept ten otrzymał charakterystyczny grill mający przypominać tygrysi nos. Uwagę zwraca również muskularny zderzak oraz LEDowe reflektory o groźnym "spojrzeniu".

Z innych zabiegów stylistycznych warto wymienić tylne błotniki i zderzak będące jednym elementem oraz optyczne oddzielenie dachu od reszty karoserii, poprzez polakierowanie go na srebrno. Ukłonem w stronę praktyczności jest natomiast druga para drzwi, która otwiera się "pod wiatr". Ułatwia to zajmowanie miejsc z tyłu, ale raczej nie pojawiłyby się w modelu produkcyjnym, gdyby taki powstał.

Reklama

Wnętrze, co jest typowe dla współczesnych konceptów, zaprojektowano bardzo minimalistycznie. Zamiast ekranu nawigacji, kierowca ma do dyspozycji wyświetlacz między zegarami (same zegary wydają się być, przynajmniej częściowo, analogowe). Funkcje samochodu obsługuje się przy pomocy touchpada, a panel klimatyzacji to dotykowa powierzchnia tuż pod nawiewami.

Dość standardowa jest natomiast mechanika Kii Novo, która bazuje na istniejącej już płycie podłogowej. Pod jej maską znalazł się nowoczesny silnik 1.6 T-GDI z tubodoładowaniem i wtryskiem bezpośrednim, a moc na przednie koła przenoszona jest za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej przekładni.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy