Mercedes uczcił pamięć po słynnym projektancie wypuszczając wyjątkową edycję Maybacha

Virgil Abloh był designerem, architektem, stylistą oraz producentem muzycznym blisko powiązanym z firmą Mercedes-Benz. Mężczyzna zmarł 28 listopada 2021 roku w wieku 41 lat. Na jego cześć niemiecki producent przygotował specjalną, limitowaną wersję Maybacha, która będzie dostępna wyłącznie w liczbie 150 sztuk.

 

Ubiegłoroczna przedwczesna śmierć kultowego projektanta, została uhonorowana przez Mercedesa prezentacją wizjonerskiego pojazdu nazywanego Project Maybach. Wystawione w Rubell Museum, w Miami na Florydzie dwudrzwiowe elektryczne coupe, łączyło w sobie cechy auta offroadowego i luksusowej limuzyny, a także stanowiło ostatni owoc współpracy pomiędzy Virgilem Ablohem, a głównym projektantem Mercedesa - Gordenem Wagnerem. Teraz jednak Mercedes postanowił po raz kolejny oddać hołd zmarłemu, za sprawą limitowanej edycji Maybacha S680. Także w tym przypadku, za projekt odpowiadają Abloh i Wagener.

Reklama

Luksusowa limuzyna zachwyca swoim spersonalizowanym wykonaniem. Z zewnątrz pojazd pokrywa lakier w kolorach ciemnego beżu i czerni, co stanowi nawiązanie do wspomnianego już wcześniej elektrycznego konceptu. Obie barwy udanie kontrastują z licznymi chromowanymi elementami, a podkreśleniem wyjątkowości są gigantyczne obręcze, także w całości pokryte lakierem.  

Dwukolorowy schemat pojawia się także we wnętrzu. Wygodne fotele Maybacha zostały w całości pokryte skórą Nappa w kolorze piasku. Górna część deski rozdzielczej oraz liczne akcenty na drzwiach oraz kierownicy zostały polakierowane błyszczącym czarnym lakierem. Konsola środkowa, zagłówki, progi do drzwi, a nawet poduszki dla pasażerów tylnych siedzeń zostały obszyte logiem Maybacha oraz imieniem i nazwiskiem słynnego projektanta. 

Mercedes podkreśla, że nawet system informacyjno-rozrywkowy został zindywidualizowany. Przyciski widoczne w menu ekranu także zostały utrzymane w barwach samochodu, a na środku widnieją inicjały Virgila. Zwieńczeniem jest specjalna, grawerowana tabliczka na panelu środkowym.

Kupisz? Dostaniesz replikę w prezencie

Mercedes-Maybach S680 w wersji Virgil Abloh trafi na rynek jeszcze w tym roku. Na cały świat powstanie wyłącznie 150 egzemplarzy. Co ciekawe - szczęśliwcy, którym uda się kupić pojazd, otrzymają także replikę samochodu w skali 1/18 w wykonanym na zamówienie drewnianym pudełku owiniętym w jasnobrązową skórę.

Cena wyjątkowego modelu nie została jednak podana. 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes-Maybach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy