Reklama

Ford Mustang Mach 1 powraca!

Amerykański producent pracuje nad nową odmianą Mustanga, której nazwa, choć pojawiła się do tej pory jedynie dwa razy, wywołuje szybsze bicie serca fanów modelu i nie tylko.

Mach 1 po raz pierwszy pojawił się na rynku w 1969 roku. Na tle dotychczas stosowanych wersji wyróżniał się lepszymi osiągami i wyraźnie poprawionym prowadzeniem. Ford określał go jako swego rodzaju pomost, pomiędzy "cywilnymi" Mustangami, a tymi po kuracji tuningowej, fundowanej między innymi przez Shelby'ego.

Reklama

Ta wyjątkowa wersja kultowego musce cara zniknęła na wiele lat, aby powrócić w latach 2003-2004. Auto łączyło nawiązania do lat 70. z założeniami, które przyświecały pierwszemu Machowi 1. Zmienione zawieszenie i hamulce wyraźnie poprawiły zachowanie na drodze, a matowoczarny spojler oraz wlot powietrza na masce, nadawały mu groźniejszego wyglądu. Niestety później Ford znowu odszedł od oferowania tej wersji. Ale właśnie się to zmienia.

Nowy Mustang Mach 1 zostanie zaprezentowany już niebawem. Ford nie zdradza jeszcze zbyt wielu szczegółów na jego temat, ale zapowiada, że będzie to najlepiej sprawdzająca się na torze wersja w historii modelu. Możemy więc spodziewać się poważny zmian w zawieszeniu, układzie hamulcowym, a może także auto zostanie nieco odchudzone. Pod maskę trafi oczywiście wolnossący, 5-litrowy silnik V8, niewykluczone że mocniejszy, niż standardowe 450 KM.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama