Dla podróżniczki, mamy i przedsiębiorczyni. Dlaczego Fabia to idealny wybór dla kobiety?

Kobiety przy wyborze auta zwracają uwagę przede wszystkim na systemy bezpieczeństwa, praktyczne i wygodne wnętrze oraz mnogość schowków. Kobiece auto musi być wielofunkcyjne: idealne do przewozu dzieci, pomocne w prowadzeniu biznesu, wygodne na zakupach i niezawodne w podróży.

Prezentacja partnera

Przestronne wnętrze i pojemny bagażnik

Kobiety uwielbiają zwinne samochody miejskie. Idealne auto powinno być na tyle zgrabne, by można nim było zaparkować w ciasnym miejscu, ale wystarczająco przestrzenne, by zmieściło nie tylko foteliki dla dzieci. Powinny tam się także swobodnie zmieścić zakupy dla całej rodziny lub po szalonym wypadzie z przyjaciółkami, a także sprzęt sportowy, który zabieramy ze sobą na weekendowe wypady.

380 litrów pojemności bagażnika, a do tego sporo przemyślanych rozwiązań. Jakich? Pod pokrywą tylnej klapy znajdziemy m.in. półkę na płaszcze i parasole, która ułatwia utrzymanie porządku. Za pomocą uchwytów cargo możemy stabilnie przytwierdzić pudełka czy torby z zakupami, by nie przewróciły się podczas jazdy. Umożliwią nam to również haczyki i siatki. Skoda Fabia pod względem ładowności oraz praktycznych schowków zdecydowanie pozwala na swobodne przewożenie zakupów.

Ale nie tylko - model zapewnia komfort również pasażerom. Z tyłu znalazło się sporo miejsca na nogi, by każdy mógł podróżować wygodnie. Projektanci Fabii zadbali również o wygodne schowki. W drzwiach kierowcy znajduje się parasolka, w tylnej części oparcia foteli - wygodna kieszeń na telefon, a w podłokietniku umieszczono organizer, który pomoże nam utrzymać porządek w samochodzie.

Komfort jazdy

Płynne i wygodne prowadzenie jest ważne dla tych pań, które pokonują spore dystanse. Pomocny będzie adaptacyjny tempomat, który utrzymuje stałą prędkość jazdy, ale w przeciwieństwie do tradycyjnego tempomatu dba o bezpieczną odległość od poprzedzających nas pojazdów. Dzięki asystentowi auto przyhamowuje, gdy zachodzi taka konieczność. Jeśli pozwalają na to warunki na drodze, samochód wraca do wybranej prędkości. Dzięki temu świetnie sobie radzi zarówno na długich trasach, jak i w ruchu miejskim. Sprawdzi się więc jako wybór dla kobiet, które w ramach pracy wyruszają w dalekie trasy (np. przedstawicielki handlowe) lub dla tych, które nie wyobrażają sobie weekendu bez wyjazdu za miasto.

Również w tym przypadku nie zawiedzie najnowsza Fabia. Model nie dość, że wyposażony został w adaptacyjny tempomat i system rozpoznawania znaków, to jeszcze potrafi autonomicznie parkować. System Park Assist naprowadza samochód zarówno na prostopadłe, jak i równoległe miejsca postojowe. Wystarczy, że przejedziemy obok miejsca parkowania, by je zeskanować, a następnie wciśniemy pedał gazu i puścimy kierownicę. Na końcu pozostaje tylko zahamować i wyłączyć silnik. To znakomite rozwiązanie nie tylko dla business woman prowadzących rozmowy podczas jazdy, ale i dla matek z dziećmi. Dzięki automatyzacji wzrośnie ich poczucie bezpieczeństwa.

Systemy bezpieczeństwa

Podczas jazdy ważny jest nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Dziewięć poduszek powietrznych współdziałających z trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa i zagłówkami w nowej Fabii to nie wszystko. Pomocne okazują się również nowe technologie.

Warto zwrócić uwagę na to, czy samochód wyposażony jest w nowoczesne systemy wspomagające kierowcę podczas jazdy oraz minimalizujące ryzyko wypadku. Front Assist ostrzeże przed kolizją, gdy nagle na jezdnię wyjdzie pieszy. W niebezpiecznej sytuacji samochód najpierw włączy alarm ostrzegawczy, a gdy nie zareagujemy w porę, samodzielnie wyhamuje.

Zawsze w łączności ze światem

Obecnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez łączności ze światem. Gdy prowadzimy własny biznes lub wyjeżdżamy na delegację, musimy być pod telefonem. Zadbali o to projektanci Skody, którzy wyposażyli najnowszą Fabię w Phone Box (opcja), czyli funkcjonalny schowek na telefon, który nie tylko indukcyjnie go naładuje, ale także wzmocni sygnał, byśmy mogły wykonywać i odbierać połączenia i wiadomości nawet w miejscach, w których mamy problem z zasięgiem.

Z kolei Smartlink pozwala na połączenie smartfonu z systemem Infotainment poprzez aplikację Apple CarPlay lub Android Auto. Dzięki temu zyskamy dostęp do aplikacji, pamięci oraz funkcji telefonu. 

Prezentacja partnera

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje