BMW prezentuje 7-osobową serię 2 Gran Tourer

Przedłużona wersja pierwszego minivana z Monachium.

Przedłużona wersja pierwszego minivana z Monachium.


BMW od początku zapowiadało, że doczekamy się 7-osobowej odmiany serii 2 i dzisiaj wersja Gran Tourer została oficjalnie zaprezentowana. Auto mierzy 4556 mm długości, czyli 214 mm więcej od dotychczas oferowanego Active Tourera. O 54 mm zwiększyła się wysokość (do 1608 mm), a rozstaw osi o 110 mm (do 2780 mm). Niezmieniona pozostała jedynie szerokość samochodu, która wynosi 1800 mm.

Większe wymiary nadwozia przełożyły się głównie na pojemność bagażnika, który oferuje teraz od 645 do 805 litrów pojemności. Po złożeniu tylnej kanapy mamy do dyspozycji aż 1905 litrów - dla porównania krótsza odmiana oferuje od 468 do 1510 litrów. Za dopłatą natomiast możemy otrzymać trzeci rząd siedzeń chowany w podłodze. BMW nie podaje niestety na ile jego obecność zmniejsza pojemność bagażnika.

Reklama

Seria 2 Gran Tourer będzie dostępna z trzema silnikami benzynowymi i trzema diesla, rozwijającymi moc w przedziale od 116 KM do 192 KM. BMW chwali się również, że będzie to jedyny minivan na rynku oferujący opcjonalny napęd na cztery koła.

Auto zostanie zaprezentowane na żywo podczas salonu w Genewie. Wtedy też najpewniej poznamy datę jego rynkowego debiutu.

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy