Arrinera Hussarya pojawi się w Poznaniu

Pierwszy polski supersamochód w testowej wersji zostanie zaprezentowany już w kwietniu.

W dniach od 9 do 12 kwietnia odbędzie się Poznań Motor Show, na którym zobaczymy auto naprawdę dla nas niezwykłe - Arrinerę Hussaryę. Będzie to model testowy, stanowiący bazę dla wersji drogowej i wyścigowej polskiego supersamochodu.

Pozbawione kamuflażu auto wyposażono w wolnossącą jednostkę V8, współpracującą z wyczynową skrzynią biegów. Producent nie podał danych technicznych tego egzemplarza, ale wiadomo, że najmocniejsza odmiana Hussaryi będzie rozpędzała się do 100 km/h w 3,2 s i osiągała 340 km/h.

Podziwiając agresywnie wystylizowane nadwozie, warto zwrócić uwagę na tylne "skrzydło", posiadające funkcję hamulca aerodynamicznego. Powstały we współpracy z Politechniką Warszawską spojler wysuwa się automatycznie po osiągnieciu 120 km/h, a podczas hamowania ustawia się pod kątem 55 stopni, co pozwala na skrócenie drogi hamowania nawet o kilkadziesiąt metrów.

Reklama

Nadal nie wiemy niestety kiedy Arrinera Hussarya pojawi się na rynku, ale producent chwali się, że zainteresowanie tym modelem wyraziło już ponad 200 osób, w tym 37 potencjalnych klientów z Polski.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy