Reklama

Mercedes AMG GT

Na zakup Mercedesa AMG GT mogą sobie pozwolić nieliczni. Cena nowego auta: ponad milion złotych. /materiały prasowe

Mercedes AMG GT to najszybszy seryjnie produkowany 4-drzwiowy samochód. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,2 s. Na torze osiąga wyniki zbliżone do klasy supersamochodów. Da się nim też komfortowo pojechać całą rodziną na wakacje. 

Historia Mercedesa AMG GT 

Mercedes AMG GT jest drugim (po SLS AMG) samochodem, który w całości został zaprojektowany przez słynnych inżynierów AMG.

Zaprezentowano go w 2014 roku podczas Paris Motor Show. Seryjna produkcja rozpoczęła się w tym samym roku, a pierwsze modele wyjechały na ulice w 2015 roku.

Wersje GT S i GT R od 2015 roku pełnią funkcję samochodu bezpieczeństwa podczas zawodów F1.

Mercedes AMG GT– generacje

Dotychczas wyprodukowano jedną generację Mercedesa AMG GT. Pierwsze modele jednak znacznie różnią się od późniejszych. Od 2014 do 2018 roku samochód występował jedynie w 2-drzwiowych wersjach coupé i roadster.

Później zaczęły powstawać również wersje 4-drzwiowe, dzięki którym samochód stał się znacznie bardziej praktyczny. W 2018 i 2020 roku pojazd dwukrotnie przechodził lifting.

Równolegle powstawały też wyścigowe modele Mercedesa AMG GT, a od 2021 roku produkowana jest specjalna wersja Black Series, przeznaczona wyłącznie na tor.

Mercedes AMG GT – dane techniczne 

Wszystkie modele Mercedesa AMG GT to 2- lub 4-drzwiowe, tylnonapędowe roadstery lub coupé. Do 2021 roku wychodziły wyłącznie z silnikami benzynowymi o mocy od 367 do ponad 700 KM. W 2021 roku wyszła też wersja hybrydowa (plug-in) o mocy 843 KM.

Dla poprawienia osiągów pojazdu, w 90% wykonano go z aluminium, a do produkcji fragmentu podłogi wykorzystano magnez.

Mercedes AMG GT – opinie kierowców 

Na zakup Mercedesa AMG GT mogą sobie pozwolić nieliczni. Ceny nawet używanych modeli rozpoczynają się od kilkuset tysięcy złotych. Za nowy samochód trzeba zapłacić znacznie ponad milion złotych.

Auto jest za to warte każdej wydanej złotówki. Testerzy twierdzą, że za tę kwotę dostaje się tak naprawdę dwa samochody w jednym – sportową maszynę, którą bez problemu można wyjechać na tor, oraz rodzinny i wygodny pojazd.

Wszystko dzięki zaawansowanej elektronice i kilku trybom jazdy (w tym „komfort” czy „sport”), które sprawiają, że w kilka chwil można zmienić charakterystykę samochodu.

Wersja 4-drzwiowa umożliwia wygodną jazdę nawet 5 osobom. Co istotne – nawet wtedy zachowa ona znakomite właściwości jezdne. Samochód jest przestrzenny, a wszyscy pasażerowie (nawet siedzący na tylnej kanapie) mają wystarczająco dużo miejsca na nogi.

Bagażnik pomieści jedną dużą walizkę. Minusem może być wysoki próg, który utrudnia włożenie cięższego bagażu. Poza tym to pojazd niemalże idealny.

Wiadomości

 • Mercedes-AMG GT R – torowy potwór

  Mercedes-AMG GT R – torowy potwór

  Środa, 6 kwietnia 2022 (17:00)
  Tej prawdziwie ekscytującej motoryzacji już nie ma. W dobie drakońskich norm emisji, hałasu oraz bezpieczeństwa, nawet ekstremalnie mocne modele zdają się potulne i łagodne jak baranki....
 • Mercedes‑AMG GT Track Series: torowy bolid na rocznicę marki z Affalterbach

  Mercedes‑AMG GT Track Series: torowy bolid na rocznicę marki z Affalterbach

  Czwartek, 24 marca 2022 (13:00)
  Z okazji uczczenia 55-lecia marki AMG powstanie 55 torowych pojazdów bazujących na Mercedesie‑AMG GT. Limitowana wersja Track Series posiada m.in. rozbudowany pakiet aerodynamiczny oraz w...
 • Mercedes-AMG GT 63 4-drzwiowe coupe zmodernizowany

  Mercedes-AMG GT 63 4-drzwiowe coupe zmodernizowany

  Środa, 16 marca 2022 (09:49)
  Kiedy w zeszłym roku Mercedes zaprezentował model GT 4-drzwiowe coupe po modernizacji, natychmiast pojawiły się pytania - co z wersją V8? Wiedzieliśmy wtedy, że do gamy dołączy hybryda...
 • Reklama

 • Mercedes-AMG GT Black Series do serwisów. Powodem zbyt krótkie przewody

  Mercedes-AMG GT Black Series do serwisów. Powodem zbyt krótkie przewody

  Czwartek, 10 marca 2022 (12:52)
  Mercedes-Benz Polska ogłosił akcję przywoławczą dla supersportowego modelu Mercedes-AMG GT Black Series. Na polskim rynku kampanią naprawczą objętych zostało 7 egzemplarzy, które...
 • Najmocniejszy Mercedes w historii – znamy cenę

  Najmocniejszy Mercedes w historii – znamy cenę

  Środa, 2 lutego 2022 (14:45)
  Mercedes-AMG GT 63 S E Performance to nie tylko pierwsza hybryda spod znaku AMG, ale także najmocniejszy seryjnie produkowany samochód w historii niemieckiego producenta. Wrażenie robi...
 • Mercedes-AMG GT 63 S E Performance. Pierwszy plug-in AMG

  Mercedes-AMG GT 63 S E Performance. Pierwszy plug-in AMG

  Środa, 1 września 2021 (11:58)
  ​Mercedes-AMG GT 63 S E Performance to nieco skomplikowana nazwa pierwszej hybrydy plugi-in od AMG. Od razu trzeba powiedzieć - nie o ekologię w tym aucie chodzi!
 • Reklama

 • Mercedes-AMG GT R z rekordem Nurburgringu

  Mercedes-AMG GT R z rekordem Nurburgringu

  Piątek, 9 grudnia 2016 (14:48)
  Debiutujący niedawno w cennikach Mercedes-AMG GT R ustanowił właśnie nowy rekord przejazdu samochodu sportowego z homologacją drogową przez słynne "zielone piekło" - północną pętlę toru...
 • Mercedes-AMG GT R coupe za 771 tys. zł. Dużo?

  Mercedes-AMG GT R coupe za 771 tys. zł. Dużo?

  Poniedziałek, 5 grudnia 2016 (10:10)
  Polscy klienci mogą już składać zamówienia na najnowsze modele spod znaku Mercedesa-AMG. Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cenniki Mercedesa-AMG GT, GT C roadster i GT R coupe.