Reklama

Redbull Kart Fight

Znamy skład wielkiego finału Red Bull Kart Fight!

Kolejny etap rywalizacji Red Bull Kart Fight za nami! Sopocki finał regionalny wyłonił ostatnią grupę zawodników, którzy już 15 sierpnia zmierzą się w ogólnopolskim finale w Krakowie!

Za kilkanaście dni poznamy najszybszego amatorskiego kierowcę kartingowego w naszym kraju!

Ostatni z trzech finałów regionalnych - wcześniej rywalizowano w Tarnowie i Warszawie - rozegrano w Sopocie na torze Kart Center. Najlepsi kartingowi kierowcy z północnej Polski walczyli o awans do ścisłego finału. Na linii startu zameldowało się 36-ciu zawodników, do Krakowa awansowało jedynie 6-ciu najszybszych.

Zawodnicy rywalizowali przy niesamowitym upale. Jak przystało na wakacyjną stolicę Polski żar lał się z nieba, niebo było bezchmurne, a morska bryza tym razem była praktycznie niewyczuwalna. Temperatura toru oscylowała w okolicach 40 stopni Celsjusza gwarantując bardzo dobrą przyczepność!

"Fantastyczne emocje przez cały dzień! Zawodnicy walczyli zacięcie o pozycję i widać było, że nikt nie odpuszczał. Kierowcy przyjechali przygotowani, z dużym doświadczeniem zdobytym na innych torach. Wszyscy dawali z siebie maksimum. Bardzo się cieszę, że udało nam się znaleźć kilku naprawdę szybkich zawodników, którzy mogą być faworytami w Krakowie" - powiedział Michał Kościuszko, kierowca rajdowy LOTOS Rally Team.

Reklama

Wygrał pochodzący ze Szczecina Remigiusz Drzazga, który już po pierwszym etapie kwalifikacji awansował bezpośrednio z trzeciego miejsca do finału dnia.

"Powiem szczerze - chciałem być dzisiaj tylko w szóstce. Na starcie nie zaspałem jak cała reszta, odciążyłem tył i udało mi się odjechać. Kluczem do sukcesu była też równa jazda i odrobina szczęścia. Mimo zmiany konfiguracji dosyć szybko wjeździłem się w tor, to samo będzie kluczowe podczas finału w Krakowie" - podsumował zwycięzca finału.

Zawody w Sopocie zakończyły II etap rywalizacji. Przed nami już tylko wielki finał, który 15 sierpnia odbędzie się przy krakowskich błoniach. W charakterze gości specjalnych wystąpią min. Michał Kościuszko, Adam Małysz i Kuba Przygoński!

Zwycięzca rodzimej rywalizacji weźmie udział w światowym finale Red Bull Kart Fight, który rozegrany zostanie

w kwietniu 2014 r. w ramach wiosennego otwarcia toru Red Bull Ring w austriackim Spielberg!

Wyniki finału regionalnego, Sopot, 03.08.2013 r.:

1. Remigiusz Drzazga

2. Artur Czarnecki

3. Marcin Pniewski

4. Piotr Piernicki

5. Tomasz Kowalewski

6. Jacek Kondratowicz

Wyniki finału regionalnego, Warszawa, 27.07.2013 r.:

1. Daniel Romańczuk

2. Maciej Walczak

3. Raeed Ali

4. Piotr Podbielski

5. Jacek Mikulski

6. Artur Pel

Wyniki finału regionalnego, Tarnów, 20.07.2013 r.:

1. Michał Topór

2. Jakub Kłęk

3. Arkadiusz Stecków

4. Maciej Niewolański

5. Paweł Mika

6. Adrian Puc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy