Reklama

Redbull Kart Fight

Ruszył program Red Bull Kart Fight

1 czerwca na 37 torach w całej Polsce ruszył program Red Bull Kart Fight. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszego amatorskiego kierowcy kartingowego.

Polska edycja składa się z trzech etapów: kwalifikacji lokalnych, regionalnych i finału ogólnopolskiego! Zwycięzca rodzimej rywalizacji będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym finale Red Bull Kart Fight. Zostań mistrzem okolicy, odważ się być najszybszym w Polsce!

Eliminacje do finału Red Bull Kart Fight toczyć się będą w 27 polskich miastach! Każdy, kto lubi sportowe emocje i chce przetestować swoje umiejętności, powinien przyjść i zawalczyć o mistrzostwo na lokalnym torze. Zawody skierowane są do amatorów - nieważne, czy startujące w nich osoby już poznały smak jazdy kartem czy dopiero zaczynają swoją przygodę. Przez blisko półtora miesiąca (1 czerwca - 14 lipca), będą mieć nieograniczoną liczbę szans, by poprawiać swój wynik! Uczestnicy z najlepszymi czasami okrążenia awansują do finałów regionalnych!

Reklama

Na stronie projektu www.redbullkartfight.pl można śledzić ranking uczestników. Tam również znajdują się cenne rady i komentarze ambasadora projektu - Michała Kościuszko, jednego z najlepszych kierowców rajdowych. Nieprzypadkowo to właśnie kierowca rajdowy jest dobrym duchem wydarzenia:

"Moja kariera rozpoczynała się od kartingu i uważam, że to doskonała szkoła dla każdego potencjalnego profesjonalnego kierowcy. Dzięki kartingowi nauczyłem się jak znosić porażki i jak ciężko trzeba pracować na sukces. - mówi rajdowiec - Sport motorowy jest jedną z piękniejszych dyscyplin i bardzo cieszę się widząc, jak coraz więcej osób garnie się do niego. Red Bull Kart Fight może być impulsem, dzięki któremu zainteresujemy wielu ludzi, by spróbowali swoich sił, uwierzyli w siebie i rozpoczęli pracę nad swoimi umiejętnościami. Nie mogę doczekać się podglądania i kibicowania ambitnym zawodnikom." - zachęca Kościuszko.

Najlepsi na lokalnym torze, zakwalifikują się do etapu regionalnego - stąd już tylko krok do kartingowego święta w Krakowie - finału krajowego Red Bull Kart Fight! Najszybszy Polak na jesieni weźmie udział w globalnej rywalizacji z innymi zawodnikami ze świata!

Jak wystartować? Wystarczy przyjść na jeden z 37 oficjalnych torów programu (lista torów dostępna na stronie projektu). Wszyscy zainteresowani powinni zarejestrować się do programu Red Bull Kart Fight w recepcji, opłacić jazdę według normalnych stawek toru i powalczyć o najlepszy wynik. Czas najlepszego okrążenia ląduje w bazie wyników. Rezultaty można obserwować na stronie projektu www.redbullkartfight.pl. Tak tworzy się historia kartingu!

POLSKA EDYCJA RED BULL KART FIGHT:

- W pierwszym etapie każdy (powyżej 15 roku życia, spełniający wymogi regulaminowe), kto od 1 czerwca do 14 lipca zgłosi się na jeden z 37 torów biorących udział w projekcie, będzie mógł swój najlepszy czas okrążenia zgłosić do ogólnej klasyfikacji projektu.

- Najszybsi zawodnicy z każdego toru, wyłonieni na podstawie najlepszego uzyskanego czasu jednego okrążenia, zostaną zaproszeni na finały regionalne, które odbędą się na 3 torach, w: Tarnowie (20 lipca), Warszawie (27 lipca) i Sopocie (3 sierpnia)

- 18 najlepszych kartingowców, wybranych podczas finałów regionalnych wystartuje w połowie sierpnia w wielkim wyścigu ulicznym w Krakowie.

Nagrodą dla zwycięzcy będzie możliwość reprezentowania Polski w światowym finale, który odbędzie się jesienią. Dodatkową atrakcją na finale ogólnopolskim będzie obecność gwiazd ze świata sportów motorowych.

Partnerem projektu jest m.in. Interia.pl

Więcej informacji na www.redbullkartfight.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje