Reklama

Redbull Kart Fight

Już w sobotę w Sopocie 3. finał regionalny Red Bull Kart Fight

W najbliższą sobotę (3 sierpnia) w Sopocie rozgrywać się będzie trzeci i jednocześnie ostatni finał regionalny polskiej edycji zawodów kartingowych Red Bull Kart Fight.

Na torze Kart Center (ul. 3 Maja 69c) o wejście do finału krajowego (15 sierpnia, Kraków) walczyć będzie 41 zawodników. Awansuje tylko 6 najszybszych!

W eliminacyjne szranki na 36 torach zlokalizowanych w całej Polsce stanęło ponad 2000 zawodników. Do wyścigu regionalnego mogły zakwalifikować się tylko 4 najszybsze osoby na danym torze. Już za kilka dni (3 sierpnia) w Sopocie, na trzecim a zarazem ostatnim finale regionalnym Red Bull Kart Fight, ścigać się będą kierowcy z Człuchowa, Gdańska, Sopotu, Starego Miasta, Torunia, Szczecina, Elbląga. Pełna lista zawodników dostępna jest na stronie projektu: www.redbullkartfight.pl.

Reklama

Zawody rozpoczną się o godz.11:00 oficjalnym treningiem na torze Kart Center przy ul. 3 Maja 69c. Amatorscy kierowcy od samego początku rywalizacji będą musieli dać z siebie wszystko. Start w wyścigu pozwalającym na awans do ogólnopolskiego finału, będzie zależeć od wyników w sesji kwalifikacyjnej. 6 najszybszych zawodników w Sopocie dołączy do najlepszych kierowców wyłonionych podczas ostatnich dwóch finałów regionalnych w Tarnowie (20 lipca) i Warszawie (27 lipca). Wspólnie zmierzą się na finałowym wyścigu, który odbędzie się 15 sierpnia na krakowskich błoniach. Na wydarzenie zjadą się także doświadczeni sportowcy: Michał Kościuszko, Adam Małysz i Kuba Przygoński!

Zwycięzca rodzimej edycji programu będzie reprezentować Polskę w kwietniu 2014 r. w globalnym finale Red Bull Kart Fight, który rozegra się w ramach wiosennego otwarcia toru Red Bull Ring w austriackim Spielberg!

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy